Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Zeravent Astıma Ve Bayılmalara İyi Gelir

23.08.2015
1.265
Zeravent Astıma Ve Bayılmalara İyi Gelir

zeravent nedir nelere iyi gelir zeravent astıma iyimi gelir bayılmaları önleyen bitkiler zeravent romatizmaya iyi gelir mi kramplara iyi gelen bitkiler şifalı otlar zeravent meşecik…

Zeravent Astıma Ve Bayılmalara İyi Gelir ZERAVENT KÖKÜ: Çok yıllık, otsu veya çalı biçiminde bir bitki olup; lohusa otu, kabakulak otu, karaasma, meşecik, kurtluca, dul karı döşeği, Venüs çiçeği, isimleriyle de bilinir hepside aynı maksatlar için kullanılır.

Zeravent İdrar Artırırmı

FAYDALARI: İdrar artırıcı, müshil ve romatizma ağrılarını giderici olarak kullanılır, mide zafiyetinde, terletici, içteki çıbanları iyileştirici, kalp rahatsızlıklarında faydalıdır, astıma, bayılmalara ve kramplara iyi gelir, kuvvetlendirici, kas hastalıkları ve sinirlilik hallerinde kullanılır.

Zeravent Mide Zafiyetinde Kullanılırmı

Kullanılışı: Bir bardak kaynar suya, 2-4 gr ince doğranmış kök konur, 10 dk bekletilir, balla tatlandırılır günde 2-3 bardak içilir. Zeravent kökü toz haline getirilir, günde 4-8 gr balla yenir.

Zeravent Nelere İyi Gelir

Tansiyonda 100 gr suya 5 adet ufalanmış zeravent kökü konur, 15 gün bekletilir, süzülür, günde 1 defa 1 çay bardağı suya, 1 tatlı kaşığı konulup içilir 2-3 ay devam edilir. Yüksek dozlarda alınmamalıdır hazım sistemini ve böbrekleri tahriş eder.

Zeravent romatizmaya iyimi Geliyor

Haricen Kullanılışı: Sıraca da, cerahatli yaralarda, egzama ve benzeri alerjik deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Kullanılışı: 1 bardak suya, 20 gr parçalanmış kök konur, 10 dk kaynatılır, hastalıklı uzuv bu su içerisinde 10-20 dk tutulur, yaralı yerler bu suya, batırılan bir tülbentle sarılır, yaprağı ezilir, katı urlara lapa halinde konulur.

Zeravent Terletirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Menopoz Öncesi ve Sonrası Rahatsızlıklarda Çok Etkilidir.

civanperçemi nedir nelere iyi gelir iltihap giderici bitkiler menopoza iyi gelen bitkiler adet düzenleyen bitkiler böbreklere iyi gelen bitkiler şifalı...

Kapat