Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yüksek Kolesterole Karşı Etkili Bir İksir

29.04.2016
989
Yüksek Kolesterole Karşı Etkili Bir İksir

kolesterol nedir yüksek kolesterol nasıl düşürülür elma sirkesi kolesterolü düzenler mi zencefil kötü kolesterolü düşürür mü kalp ve damar sağlığına ne iyi gelir…

Kalp-Damar hastalıklarından korkmak yerine önlem almak gerekiyor. Yüksek kolesterole karşı etkili bir karışım tarifi veren uzmanlar, “Bu karışım damarlarınızı temizleyip kolesterolü düşürür” diyor. Buna göre bir su bardağı limon suyu, bir su bardağı zencefil suyu, bir su bardağı soğan suyu ve bir su bardağı elma sirkesi bir tencereye konuluyor. Ardından kısık ateşte yaklaşık yarım saat kaynatılıyor. Bu karışım miktarı 3 bardak azalacak şekilde ocakta tutuluyor. Daha sonra soğutulup içine bal ilave edilerek cam bir şişeye dolduruluyor. Karışımı sabah kahvaltıdan önce bir çorba kaşığı içmek gerekiyor. Uzmanlar, karışımın düzenli bir şekilde tüketildiğinde kalp hastalıklarından korunup, olası sorunların ise hafifleyeceğini ifade ediyor.

limon Suyunun Kötü Kolesterole Faydaları

Limon Suyu; beyin ve sinir sistemini tetikleyen potasyum açısından da çok zengindir. Potasyum da tansiyonu kontrol altında tutmaya ve kolesterolü dengelemeye yardımcı olur.

Zencefil suyu Kolesterolü Düzenliyor mu

zencefil suyu; damarları genişletir ve kanı dahada sıvılaştırıp, böylelikle kan akışını oldukça hızlandırır. Daha birçok faydası bulunan zencefil suyu, özellikle yaşlılarda görülen unutkanlık, hatırlamama, yorgunluk gibi sorunların azalmasına etki ederek bu tür sorunların yok olmasını sağlayabilir.

Soğan Suyu Kolesterolü Dengeler mi

Soğan Suyu; Kan pıhtılaşmasını düzenler. İçindeki esterler kanın pıhtılaşmasını önleyici etkidedir. Taşıdığı flavonoid damarları genişleticidir. Yüksek kolesterole karşı etkilidir. Yapılan bir çalışmada pişmemiş soğanın yemek sonrası kan plazması total gliserit miktarını düşürdüğü saptanmıştır.

Soğan Suyu Kan Pıthılaşmasını önler

Kan şekeri ve tansiyon düşürücü özelliğinin yanında birçok çok vücut fonksiyonu üzerinde de olumlu etkileri vardır. Almanya Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu soğanın damar sertliğinden koruma ve iştahsızlık ta kullanılabileceğini belirtmiştir.

Elma Sirkesi Kötü Kolesterölü düşürür

Elma Sirkesi;Kolesterolü Düşürür; Araştırmalar gösterdi ki, elma sirkesi kanınızdaki trigliserit ve düşük yoğunluklu lipoproteini (LDL) yani kötü kolesterolü düşürürken, yüksek yoğunluklu lipoproteini (HDL) yani iyi kolesterolü arttırır. Böylece kanınızın lipid profilinin düzelmesini sağlar. Bu durum özellikle diyabetten kaynaklanan komplikasyonların önlenmesi için önemlidir.

Elma Sirkesi Damar Kireçlenmesini Önler

Konu Aramaları:

yarmanınfaydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Her Titreyen El Parkinson Değildir

parkinson nedir parkinsonun tedavisi var mı parkinson hastalarına taze bakla iyi mi geliyor parkinson hastaları hangi bitkilerden faydalanmalı şifalı meyveler......

Kapat