Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yüksek Cinsel Güç,Rahat Bir Ruh Hali

28.05.2016
1.410
Yüksek Cinsel Güç,Rahat Bir Ruh Hali

kava biberi nedir nelere iyi gelir kava biberi afrodizyak mı kava biberi cinsel gücü artırır mı kava vücudu dinlendirir mi kava uykusuzluğa iyimi gelir…

Latincesi; Piper methysticum olan Kava biberi, zihninizi sakinleştirmek, günün yorgunluğunu üstünüzden atmak için mükemmel bir çözüm. Peki, kava biberi olarak bilinen bu bitki sağlığımız konusunda bize nasıl yardımcı oluyor. Hawaii’nin de içinde bulunduğu adalar topluluğuna özgü bir bitki. Kava bitkisinin yapraklarının oldukça geniş olmasına rağmen sadece kökü sakinleştirici olarak tıbbi amaçlarla kullanılıyor. Kava biberi, düğünlerde kutlamalarda, cenaze törenlerinde ve toplantılarda alkole alternatif olarak tüketiliyor.

Kava biberi Kökü Zihni Dinlendirir mi

Alkollü içkilerde olduğunun aksine ertesi gün herhangi bir etkisi görülmediği için tercih edilen Kava biberinin yan etkileri de oldukça az. Kava biberi, sadece hamile kadınlara ve karaciğer problemi olan insanlara önerilmiyor. Tüketimi esnasında ise kesinlikle alkol kullanılmamalı. Bitkinin zaman zaman görülebilen yan etkileri arasında; rehavet, baş ağrısı, bazı ilaçlara tepki gösterme, hazımsızlık ve deride kızarıklık yer alıyor.

Kava Biberi Cinsel Gücü Artırır mı

FAYDALARI: Sakinleştirici etkisinin yanı sıra kava biberi; uykusuzluk, sırt ağrısı, çocuklarda Hiperaktivite ve uyku sorunlarının çözümünde doğal bir tedavi yöntemi olarak da kullanılıyor. İş dünyasının yorucu geçen günlerinde, sporcuların yoğun antrenman temposunda ve entelektüellerin üzerlerindeki baskıyı atıp işlerine yoğunlaşmaları gibi durumlarda tercih ediliyor.

Kava Biberi Nasıl Yetiştirirlir

Kava bitkisinin kökü vücudunuzdan atılana kadar bedeninizi ve zihninizi mümkün olduğu kadar sakinleştiriyor. Bu bitkinin kökü, kasları rahatlatıyor, kendinizi huzurlu ve iyi hissetmenizi sağlıyor, konsantrasyonu artırıyor ve aynı zamanda da doğal bir afrodizyak olarak kullanılıyor.

kava biberi sakinleştirir mi

İnsanları daha sosyal ve rahat bir ruh haline sokan bu bitki, kişilerin aralarındaki buzları eritmede oldukça başarılı. Geleneksel kullanım şekli gereğince kava bitkisi kişiler tarafından çiğneniyor ya da ezilerek bir içeceğin içine katılıyor.

Kava Biberi Sırt Ağrılarına İyi Gelir mi

Günümüzde ise kapsüller, çaylar, içecekler gibi birçok tüketim şekli mevcut. Bilim adamları kava bitkisinin kökünün, beyin hücrelerine gönderilen kimyasallar sayesinde kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlayan bir nörotransmiter işlevi gördüğünü açıklıyor.

Kava Biberi kronik yorgunluğu Giderir mi

Araştırmacılar, kava bitkisinin “anksiyete(endişe) için etkili bir semptomatik tedavi yöntemi” olduğu sonucuna vardılar. Ancak araştırmacılar, faydalarına rağmen bu bitkinin kullanımında aşırılığa kaçmamak gerektiğini vurguluyor.

Kava Biberi Uykusuzluğa İyi Gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İştahı Açar, İdrar Söktürür, Kanı Temizler

peygamber ağacı nelere iyi gelir peygamber ağacı idrar söktürür mü peygamber ağacı sedef hastalığına iyimi gelir deri hastalıklarına hangi bitki...

Kapat