Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yeni Üretiliyor İlaç Olarak Kullanılıyor Şifa Dağıtıyor

11.07.2015
1.165
Yeni Üretiliyor İlaç Olarak Kullanılıyor Şifa Dağıtıyor

ekinezya nedir ekinezye nelere iyi gelir ekinezya gribe iyimi geliyor ekinezyanın faydası nedir ekinezya çayı faydalımı şifalı otlar şifalı bitkiler şifalı meyveler…

Yeni Üretiliyor İlaç Olarak Kullanılıyor Şifa Dağıtıyor Aydının İncirliova İlçesinde ekinezya tarımı yapan üreticiler bağışıklık sistemini destekleyen ve gribe karşı koruma sağlayan ekinezyanın şifa kaynağı olduğunu belirterek talebi karşılamakta güçlük çektiklerini söylüyorlar. Bölgede popüler bitkiler arasında yer alan ekinezya; günümüzde halen çeşitli hastalıkların tedavisinde başvurulan şifalı bir bitki olma özelliği taşıyor.

Ekinezya Nelere Faydalı

Ekinezya, Türkiye’de 6-7 yıldan beri talebi fazla olan bir bitki haline geldi. Birçok hastalığa iyi gelen ekinezya çayının en büyük özelliği domuz gribine karşı çok etkili olması. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği için gripten koruyor. Çok faydalı ve aranılan şifalı bir bitki olduğu için ürünler piyasada hemen alıcı buluyor. Ekinezya genellikle adaçayı ve ıhlamur gibi demlik poşet çay olarak demlenerek tüketiliyor.

Karaciğere Ne İyi Gelir

Ekinezyanın faydaları: Ekinezya bitkisinin çiçeğinin, sapının, yaprağının ve kökünün de kullanıldığını ve çok faydalı olduğunu belirten üreticiler ürünleri İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin gibi büyükşehirler başta olmak üzere yurdun her köşesine gönderiliyor. Çiçeği, sapı ve yaprakları ilaç sanayinde de kullanılıyor. Ekinezyayı suyu kaynatmadan demleyip tüketmek gerekiyor. Kaynatmak bitkinin etkisini en aza indiriyor.

Ekinezya Çayının Boğaz Ağrısına Faydası

Soğuk algınlığına karşı iyi gelir Ekinezya çayının antiseptik özelliği vardır Boğaz ağrısına iyi gelir Kuru öksürüğü geçirir Boğaz şişkinliğini alır Kas ve eklem ağrılarına iyi gelir Kansere karşı korunma amacıyla kullanılır Basur tedavisinde kullanılır Ateş düşürücüdür Orta dereceli enfeksiyonların tedavisinde kullanılır Bağışıklık sistemini güçlendirir İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılır Saman nezlesine iyi gelir Migren nedeniyle oluşan baş ağrısını hafifletir Alerji belirtilerini hafifletir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Rahatsız Edici Ağız Kokusunu Yok Eden Gargara

ağız kokusunu önleyen bitkiler karanfilin faydaları kakule nedir nelere iyi gelir ağız kokusunu önleyen bitkiler tarçın nelere iyi gelir şifalı...

Kapat