Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yedi Hastalığın Düşmanı Ve Cildi Güzelleştiriyor İşte o Meyve

10.08.2014
2.270
Yedi Hastalığın Düşmanı Ve Cildi Güzelleştiriyor İşte o Meyve

Özellikle çocuk sağlığında önemli bir rolü olan ayva, büyümeyi destekler. Akciğer, boğaz, kalp, bağırsak, mide, göz, ve ağız hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Cildi temizler, tırnakları parlatır ve olduğundan daha sağlıklı olmasını sağlar.Uzmanlar karaciğer yavaşlığı çekenlere ayva tavsiye ediyor. Karaciğerin verimli çalışmasında büyük rol oynayan ayva aynı zamanda böbrekleri de hızlandırıyor.

Ellerinizdeki ve dudaklarınızdaki çatlakları gidermek için ayvanın çekirdeğinden yararlanın. Ayvanın çekirdeklerini suda eriyinceye kadar kaynatın. Cildinizin çatlak kısımlarına bu yapışkan maddeyi sürün. Çatlaklar zamanla geçecektir. Kalsiyum, demir, fosfor ve C vitamini deposu olan ayva, doğal ilaç olarak gösteriliyor. Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olan ayva, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hazımsızlık ve gaz sorununu ortadan kaldırıyor. Ayva suyu ise vücuttaki iltihabı kurutarak, kalp krizi geçirme riskini yüzde 30 oranında azaltıyor. Kış ayının meyvelerinden ayva; kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarını önlüyor. Cinsel gücü de arttıran ayva aynı zamanda, ağız yaraları ve kokusunu önlemede de birebir. Uzmanlar, Protein, şeker, A, ve C vitamini ve demir, potasyum gibi mineraller açısından çok zengin olan bu meyvenin mutlaka tüketilmesini öneriyorlar .Kışın vazgeçilmez meyvelerinden ayvanın yararları saymakla bitmiyor. Çocuklarda büyümeyi hızlandıran ayva, aynı zamanda kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı. Cildi de güzelleştiren ayvayı tavsiye eden doktorlar, kötü kolesterolü düşürerek damar sertliğini engeller kan dolaşımı için iyidir. Pişmiş ayva, mide ekşimelerini önler ve kolay hazmolur. İsale, hemoroide ve egzemaya iyi gelir. Ağız kokusunu giderir. Ayva suyu ve kompostosu kalbe, mideye kuvvet verir. Emziren annelerin göğüslerine iyi gelir. Hamilelerin ilk aşerdiği meyvedir. Ama mucizeleri ile herkesi sevindirir. Ayva adeta bir vitamin deposudur. İshale karşı en iyi ilaçtır. Bir hastaya günde yaklaşık 30 gram ayva şurubu verilebilir. Çekirdekleri de egzamanın ortadan kaldırılmasını sağlar.

armutun faydaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Güç Çilekte Bakın Çilek Neler Yapıyor ?

Adıyla mest eden çilek, sağlık için de şifa dağıtıyor. Çilek, vücudu kuvvetlendirir. Böbrek ve mesane hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Mide...

Kapat