Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yedi Derdin Düşmanı Cildin Dostu Sarı

31.03.2016
1.146
Yedi Derdin Düşmanı Cildin Dostu Sarı

ayva nelere iyi gelir ağız ve boğaz yarasına ayva iyi gelir mi ayva yaprağı çayı nasıl yapılır karaciğere ayva faydalı mı şifalı meyveler…

Özellikle çocuk sağlığında önemli bir rolü olan ayva, büyümeyi destekler. Akciğer, Boğaz, Kalp, Bağırsak, Mide, Göz, ve Ağız hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Cildi temizler, parlatır, pürüzsüzleştirir ve olduğundan daha sağlıklı olmasını sağlar. Tırnakları güçlendirir, parlatır. Uzmanlar Karaciğer yavaşlığı çekenlere ayva tavsiye ediyor. Karaciğerin verimli çalışmasında büyük rol oynayan ayva aynı zamanda böbrekleri de hızlandırıyor.

Ayva Cildi pürüszüsleştirir mi

Ellerinizdeki ve dudaklarınızdaki çatlakları gidermek için ayvanın çekirdeğinden yararlanın. Ayvanın çekirdeklerini suda eriyinceye kadar kaynatın. Cildinizin çatlak kısımlarına bu yapışkan maddeyi sürün. Çatlaklar zamanla geçecektir. Kalsiyum, demir, fosfor ve C vitamini deposu olan ayva, doğal ilaç olarak gösteriliyor. Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olan ayva, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hazımsızlık ve gaz sorununu ortadan kaldırıyor.

Ayva ağız içi yaralarına iyi gelir mi

Ayva suyu ise vücuttaki iltihabı kurutarak, kalp krizi geçirme riskini yüzde 30 oranında azaltıyor. Kış ayının meyvelerinden ayva; kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarını önlüyor. Cinsel gücü de arttıran ayva aynı zamanda, ağız yaraları ve kokusunu önlemede de birebir. Uzmanlar, Protein, şeker, A, ve C vitamini ve demir, potasyum gibi mineraller açısından çok zengin olan bu meyvenin mutlaka tüketilmesini öneriyorlar.

Ayva Göz rahatsızlıklarına iyi gelir mi

Kışın vazgeçilmez meyvelerinden ayvanın yararları saymakla bitmiyor. Çocuklarda büyümeyi hızlandıran ayva, aynı zamanda kalp, akciğer, boğaz, mide, göz, bağırsak ve ağız rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı. Cildi de güzelleştiren ayvayı tavsiye eden doktorlar, kötü kolesterolü düşürerek damar sertliğini engeller kan dolaşımı için iyidir.

Ayva Çiçeği Nefes darlığına iyimi gelir

Pişmiş ayva, mide ekşimelerini önler ve kolay hazım olur. İsale, hemoroite ve egzamaya iyi gelir. Ağız kokusunu giderir. Ayva suyu ve kompostosu kalbe, mideye kuvvet verir. Emziren annelerin göğüslerine iyi gelir. Hamilelerin ilk aşerdiği meyvedir. Ama mucizeleri ile herkesi sevindirir. Ayva adeta bir vitamin deposudur. İshale karşı en iyi ilaçtır. Bir hastaya günde yaklaşık 30 gram ayva şurubu verilebilir. Çekirdekleri de egzamanın ortadan kaldırılmasını sağlar.

Ayva Cildi Güzelleştirir mi

ÇAYI: 10-15 gram kadar kuru ayva yaprağı yarım litre kaynar suya atılır 15 dakika demlenmeye bırakılır özellikle sabah ve akşam yatmadan önce birer fincan içilir. Arzuya göre bal veya şekerle hafif tatlandırılır.Bu çay iki ay tüketilirse cildinizdeki Canlanmayı fark edersiniz.

Ayva Bağırsak ve Mide Raatsızlığına İyimi Gelir

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sulandık Otu Neleri Sular Nelere İyi Gelir

sulandık nasıl bir bitkidir sulandık nelere iyi gelir akciğer iltihabına sulandık otu iyi gelir mi sulandık bronşite iyimi geliyor sulandık...

Kapat