Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yaza Girerken Fazla Kilolardan Kurtulun

20.04.2016
914
Yaza Girerken Fazla Kilolardan Kurtulun

Ahududu kilo verdiriyor mu ahududu doğumu kolaylaştırır mı ahududu bayanlardaki akıntıyı keser mi diş eti kanamalarını ne durdurur boğaz ağrısına ahududu iyi mi gelir…

Ahududu ile zayıflamak özellikle yaza girerken fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için doğal zayıflama yöntemlerinin başında geliyor. Sağlık açısından pek çok faydası olan şifalı bitkilerden biri Ahududu olup, Frambuaz olarak da bilinir. Eşsiz bir lezzete sahip olan Ahududunun yararları da oldukça fazladır. Bu değerli besinin içeriğinde, Folik asit, A vitamini, B6 vitamini, B 1 vitamini, B 2 vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde potasyum, protein, lif, sodyum, demir, magnezyum mevcuttur.

Ahududu diş eti Kanamalarına İyi Gelir

Ahududu vücutta biriken toksin maddeleri dışarı atarak kanı temizler, bademcik ve göz iltihaplarına yararlı olup, Ateş düşürücü etkiye sahiptir. Bu faydası nedeniyle ateşli hastalıklara iyi gelir. Kansızlığa ve verem hastalığına karşı faydalıdır. Böbrek ve şeker hastalığı olanlar taze tüketmelidir. Yalnız mide ülseri olanlar bu besinden uzak durmalılar.

Ahududu (frambuaz) Doğum Sancısını Azaltır mı

Vücuttaki yağ asitlerini dengeliyor. Ahududunun en önemli faydasından birinin de kilo kaybını artırmasıdır. Bu nedenle kilolarından kurtulmak isteyenlerin baş meyvesi olmalıdır. Adiponektin hormonunu düzenleyen ahududu vücutta glikoz ve yağ asitlerini dengeliyor. Metabolizmayı çalıştırarak hızlı yağ yakılmasını sağlıyor.

Ahududu Kadınlardaki beyaz akıntıyı Keser

Yurt dışında yapılan araştırmalar sonucunda da kırmızı ahu dudulardan elde edilen enzimler, inanılmaz yağ yakma özellikleri gösterdi. Bu nedenle de uzmanlar tarafından “yeni yağ yakan meyve” olarak kabul gördü. Bir miktar ahududuyu ezip püre haline getirdikten sonra yüze maske yapılırsa cildi sıkılaştırır ve serinletir.

Ahududu Adet kanamasını Düzenliyor mu

FAYDALAR: Ahududu meyvesinin, damar ve de doku büzücü özelliği mevcuttur. Bu özellik sayesinde de, bu meyve diyareyi keser. Aynı zamanda peklik verir. Yine bu özelliği sayesinde, kadınlarda oluşan beyaz akıntıyı kesebilmektedir. Kadınlarda aybaşı durumunu düzene sokabilme özelliğine sahiptir. Bu meyve, özellikle doğum yapmak üzere olan hamile kadınlarda odlukça faydalıdır. Meyve, doğum sancılarını azaltmada yardımcı olmaktadır. Yine doğum olayını kolaylaştırma etkisi de bulunmaktadır. Ahududu, doğum yapacak olan kadınlarda rahim kasılmalarının düzeltilmesinde oldukça etkilidir.

Ahududu Doğumu Kolaylaştırır mı

Bu meyve, insan bedenini güçlendirici yapıda bir tonik özelliği taşımaktadır. Yine yaz aylarında, bu meyvenin serinletici bir etkisi bulunur. Ateş düşürme ve terletme de meyvenin diğer etkileri arasında yer almaktadır. Boğaz ve de bademcik ağrısı olan kişiler için ahududu meyvesi büyük önem taşımaktadır. Ahududunun bademcik ve de boğaz ağrılarına iyileştirici etkisi bulunur. Yine diş eti kanamaları ve ağız ülserlerine de bu meyve oldukça faydalıdır.

Ahududu İshali Durdurur mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Çoban düdüğü Otu Alkole Dur Diyor

çoban düdüğü nelere iyi gelir,çoban düdüğü karaciğere iyi gelir mi,çoban düdüğü alkolün zararını yok mu ediyor,ağız kokusunu gideren bitkiler,şifalı otlar......

Kapat