Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yaşlanmayı Geciktiriyor, Cildi Güzelleştiriyor

20.12.2015
1.250
Yaşlanmayı Geciktiriyor, Cildi Güzelleştiriyor

karalahana mor lahana nedir nelere iyi gelir mor lahana cilde iyi gelir mi lahana kansere karşı korur mu mor lahana yaşlanmayı geciktirir mi şifalı bitkiler…

Bağışıklık sistemini koruyan ve güçlendiren en sağlıklı sebzelerden bir tanesi mor lahana. Eğer hasta olmamak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız bu kış bol bol mor lahana tüketmenizde fayda var. Lif bakımından zengin olan mor lahana, diyet listelerinin ideal sebzeleri arasında yer alıyor. Çok fazla tüketildiğinde vücuttaki iyot emilimini azaltır. Bu durumu kırmızı Lahana ile beraber iyotlu besinler ya da tuz tüketilmelidir.

Mor Lahana Cildi Güzelleştiriyor mu

FAYDALARI: Bağışıklık sistemine direkt etki eden mor lahana, vücudun hastalıklara karşı direncini artırıyor. Baş ağrılarını azaltıcı etkisi olan mor lahana, yaprağı direkt olarak başa kompres edilirse ağrıyı dindiriyor. İçerdiği yüksek miktarda sülfür sayesinde akne ve sivilceleri tedavi ediyor.

Mor Lahana Bağışıklık Sistemini Korur mu

Yüksek antioksidanlar sayesinde katarakt ve felç geçirme riskini en aza indiriyor. Düzenli lahana tüketimi mide, kalınbağırsak, akciğer deri kanserlerine yakalanma riskini azaltıyor. Sarılığa İyi Gelir. Balgam Söktürücü özelliği vardır.

Mor Lahana Gut Hastalığına İyi Gelir mi

Damarları açan mor lahana, kan akışının kolaylaşmasını sağlıyor. Haricen iyi bir yara iyileştiricisi ve ağrı kesici olarak kullanılır. Bağışıklığı güçlendirir. Vücut direncini artırır. Kan akışını kolaylaştırır. Balgam söktürür. İdrar söktürür.

Mor Lahana Karaciğere İyimi Geliyor

Hazmı kolaylaştırır. Mayalandırılan Lahana hazımsızlığa ve gut hastalığına iyi gelir. Kansere karşı korur Kansızlığı giderir. Cildi güzelleştirir. Yaşlanmayı Geciktirir. Kalp Krizine karşı korur. Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Mor Lahana Kansere Karşı Koruru mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şeker Hastalarının Ve Prostatın Doğal İlacı

taflan nedir nelere faydalıdır kara yemiş nedir nelere iyi gelir taflan şeker hastalarına iyimi geliyor taflan nerede yetişir taflan prostata...

Kapat