Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yaşlanmaya ve Kansere Karşı Koruyor

10.08.2015
1.644
Yaşlanmaya ve Kansere Karşı Koruyor

menengiç nedir menengiç sarılığa iyimi gelir egzamaya iyi gelen bitkiler menengiç mideye iyi gelir mi şifalı bitkiler şifalı otlar menengiç şifalı mı şifalı meyveler menengiç…

Yaşlanmaya ve Kansere Karşı Koruyor Türk kahvesine göre daha yumuşak bir tada sahip olan menengiç kahvesinin, antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde vücudu kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahip olduğu bilinmekte olup,Türkiye’nin batı, güney ve güneydoğu kesimlerinde daha çok dağlık ve kırsal alanlarda doğal olarak yetişen menengiç (Çitlenbik) meyvesi, yabani fıstık olarak da bilinir.

Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır

Hasadın ardından yıkanıp, güneşte kurumaya bırakılan meyvelerin, koyu kahverengiye dönene kadar kavrulup, macun kıvamına gelince ezilmesiyle elde edilen menengiç kahvesi sütlü olarak da hazırlanabilir.

Menengiç astım ve ishali Önlüyormu

Menengiç meyvesinin bileşiminde E ve B grubu vitaminler ile sodyum, potasyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko, bakır, mangan, selenyum, kadminyum gibi önemli mineral ve elementler bulunuyor. Aynı zamanda protein, yağ, besinsel lif, doymamış yağ asitleri ve mineral maddeler açısından da son derece zengin bir bitkidir.

Menengiç kavesi Mideye İyi Gelirmi

FAYDALARI: Çerez ve şekerleme endüstrisinde de kullanılan menengiçin halk arasında egzema, astım, ishal, sarılık, mide ağrısı gibi sağlık sorunlarının tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir

Menengiç Kahvesi Nelere iyi Geliyor

Ayrıca bu bitki sabun sanayinde özellikle de bıttım sabunu yapımında kullanılmaktadır. Günümüzde en yaygın şekliyle kahve olarak karşımıza çıkmaktadır.

Menengiç Egzamaya iyi Gelirmi

Doğal ve çok sağlıklı bir ürün olan menengiç kahvesi; vücudu yaşlanmaya karşı koruyan antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Erken doğum ve Düşük Riskine Karşı Korur

pırasa düşük riskine karşı korur mu bağırsaklara çalıştıran sebzeler pırasa mideye iyi gelir mi erken doğumu önleyen sebzeler pırasa astıma...

Kapat