Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yarpuzun Faydaları Nelerdir ?

30.03.2014
22.692
Yarpuzun Faydaları Nelerdir ?

yarpuz şifalı bitkiler ilginç bitkiler inanılmaz bitkiler sigara bıraktıran bitkiler kilo aldıran bitkiler…

Latincesi:Mentha Pulegium dur.Bir kaç çeşidi olup,sıcak bölgelerde kırda,bayırda su kenarlarında yetişen yaprakları hafif tüylü güzel kokulu bir bitkidir.Tohumu ve yaprakları kullanılır.Halk arasında HABAK FÜTENÇ –AVŞAN OTU olarak da bilinir.

1-Kalbe ve mideye çok faydalı bir bitkidir. Kalbi ve mideyi kuvvetlendirir. Tohumları kaynatılıp içildiğinde uçuğa ve idrar tutukluklarına iyi gelir idrarı söktürür. Şerbeti kan tükürmelerine, çarpıntıya, sıkıntıya iyi gelir.

2-Çok az alınsa dahi cinsel gücü artırmada çok etkili bir bitkidir. İç ağrılarına iyi gelir. Gül yağı, sirke ve kabuklu arpa ile katı urlara yapılan yakısı her zaman etkilidir. Akrep sokmasına faydalıdır.

yarpız

Konu Aramaları:

yarpizin faydalari,yarpizin faydasi,yarpız,yarpiz bitkisinin faydalari,yarpizin xeyri,yarpiz bitkisi,yarpuzun faydaları nelerdir,yarpız çayının faydaları,yarpız otunun faydaları,yarpuzun faydalari,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yabani Yulaf Nedir,Faydaları Nelerdir ?

Yabani Yulaf (Şifan) Nelere İyi Gelir ? Yabani yulaf, yulaf bol nişastalı taneleri için yetiştirilen bir tarım bitkisidir. Yulafı daha...

Kapat