Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Yara Ve Yanık Tedavisinin Doğal İlacı

03.05.2016
1.376
Yara Ve Yanık Tedavisinin Doğal İlacı

ayı pençesi nasıl bir bitkidir ayı pençesi yanıkları iyileştirir mi ayı pençesi karaciğere iyi gelir mi ayı pençesi sedefi giderir mi ayı pençesi cilde iyi gelir mi…

Latincesi: Acanthus mollis olan Ayı pençesi, Acanthaceae familyasından Acanthus türlerinin ortak adıdır. Akdeniz Bölgesinde yaygın olarak yetişen, dikenli ve yüksek boylu otsu bitki. Çok sayıda küçük, erdişi çiçeğin oluşturduğu dik çiçek salkımları bulunuyor Çiçeklerin tabanında bürgüler (yaprak benzeri yapılar) bulunuyor. Birçok hastalığın doğal şifa kaynağı olan Ayı Pençesi bitkisini doğal ortamında inceleyen uzmanlar, Ayı Pençesinin insan sağlığı açısından faydalarını sıraladı.Halk tababetinde yaygın olarak kullanılan bu bitki geçmişten günümüze birçok hastalığın şifasına vesile olmuştur. Dahilen ve haricen kullanımı olan bu bitki genelde çay olarak demleme şeklinde tüketiliyor.

Yanıkların ve Yaraların Doğal İlacı

FAYDALARI: İştahı açar. Safra artırıcı sindirim enzimlerini destekleyici özelliği vardır. Safraya bağlı gelişen ishali keser. Yaraları iyileştirir. Yanık ve inflemasyon için kullanılır. Ciltteki deri döküntüleri ve sedef için kullanılır. Bademcik iltihaplarını giderir.

Ayı Pençesi Bademcik İltihaplarını Giderir mi

Karaciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Ayı pençesi otu karaciğeri güçlendirir, hazımsızlığı giderir, balgam söktürerek üst solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Hazım bozukluklarını giderir. Ağrıları dindirir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarını giderir.

Ayı Pençesi Sedef Hastalığına İyi Gelir mi

Bitkinin yaprakları, diş ve diş eti tedavisi sonrası ağız içindeki kanamayı durdurur. Ağrılı ve çok kanamalı adet döneminde kanamayı azaltır. Yaprakları lapa halinde yara ve çıbanlar üzerine haricen konulursa çabuk iyileşmelerini sağlar.

 

Acanthus dioscoridis var. petringii

Bu bitkinin faydaları o kadar fazla ki İsraillilerin üzerinde çok durup araştırmalar yaptığı bir bitki. Hatta etkisine ve faydasına çok inanıldığı için İsrail kangalı olarak da adlandırılır.

Ayı Pençesi İştahı Açar mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Lens Culinaris Kanser Riskini Azaltıyor

lens culinaris mercimek midir mercimek nelere iyi gelir mercimek anne sütünü artırır mı mercimek kan yapar mı mercimek kolesterolü dengeler...

Kapat