Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Vücut Sağlığına Faydaları Saymakla Bitmiyor

25.07.2015
1.483
Vücut Sağlığına Faydaları Saymakla Bitmiyor

göz sağlığına ne iyi gelir kansere karşı koruyucu sebzeler yağlanmayı önleyen sebzeler havuç nelere iyi gelir şifalı otlar şifalı sebzeler şifalı bitkiler şifalı meyveler…

Vücut Sağlığına Faydaları Saymakla Bitmiyor Havucun faydaları arasında ilk sırada güçlü bir antioksidan olan beta karoten bakımından zengin olması geliyor.

Cinselliğe İyi Geliyor Kansere karşı koruyor

Cinsel dürtüyü artırıyor

Cildi Canlandırır

İnce bağırsakta A vitaminine dönüştürülen ve vücudumuzda bulunan serbest radikal dengesinin korunmasına yardımcı olan beta karoten cilt, saç ve tırnakların korunmasından kalp hastalıkları riskinin azaltılmasına kadar pek çok noktada önemli bir bileşen.

Zengin Mineral ve Vitamin İçerir

kansere karşı koruyor

Havuç göz sağlığına iyi gelir

Besin lifi bakımından zengin bir sebze olan havuç sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlayarak kabızlık gibi sindirime bağlı rahatsızlıkları önlüyor. Diyet yapıyorsanız az kalori içeren ve tokluk hissini uzatan havucu sağlıklı bir atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Yaşlanmayı yavaşlatır.

kanser oluşumunu Engeller

Havuç göz sağlığına iyi gelir

Beta Karoten: Beta karoten havuca turuncu rengini veren renk pigmentidir. Beta karoten vücut tarafından A vitaminine dönüştürülür. Bu nedenle havuç, hayvansal gıdalar dışında A vitamini bakımından en iyi kaynaklardan biridir.

Yağlanmayı önlüyormu

Öğrenmeyi hızlandırır

Havuç kürü Nedir Nasıl Yapılır

Etkili bir antioksidan olan beta karoten kanserden kalp hastalıklarına kadar pek çok hastalığın oluşma riskini yükselten oksidatif strese karşı vücudu korur.

Taze sıkılmış Havuç suyu Dinçleştirir

Mide Yanmasına  İyi Gelir

Havucun mucizevi faydaları Nedir

Kanserden Korunma: Beta karoten ve diğer antioksidanlar bakımından zengin olan havuç kanseri önlemede rol oynayabilir. Yapılan araştırmalarda beta karoten bakımından zengin bir beslenme programının prostat kanseri, akciğer kanseri ve kolon kanseri riskini düşürdüğü sonuçları elde edilmiştir.

Prostat Kanserine İyi Gelir

Havucun mucizevi faydaları Nedir

Görme gücünü artırır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Vücuda Şifa Veriyor Rahatlatıyor Ve Gençleştiriyor

hibisküs nedir medine çiçeği nedir ölü hücreleri yenileyen bitkiler tansiyon düzenleyen bitkiler kan şekerine iyi gelen bitkiler böbreklere iyi gelen...

Kapat