Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Vücut Direncini Ve Cinsel Gücü Artırır

14.07.2017
896
Vücut Direncini Ve Cinsel Gücü Artırır

Vücut Direncini Ve Cinsel Gücü Artırır:

Hormonları çalıştıran Yer Elması özellikle kadınlarda mucizevi etki gösteriyor. Cinsel isteği ve gücü artırıp mutluluk veriyor. Patates gibi toprak altında yetişen, yumru bir sebze olan Yer Elması bir kış sebzesi olup, tadı ve dokusu turpa benzer, keskin bir tadı yoktur. İster çiğ olarak yenir, ya da zeytinyağlılarda, et yemeklerinde ve salatalarda tüketilir. Yer elması çok önemli bir sebzedir, faydaları saymakla bitmez. Yer elmasının içinde önemli miktarda inülin denen bir madde vardır. İnülin ile insülini sakın karıştırmayın. İnülin, kolon kanserini önleyicidir, bağırsaklar için çok faydalı etkileri vardır. İnülin soğan, sarımsak, pırasa, hindiba ve enginar gibi birçok sebzede de bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak inülin, şeker hastalığı, kalp hastalıkları, kanser ve kemik erimesi hastalığı riskini önemli ölçüde azaltır. İnülinin yanı sıra, suda çözünen ve çözünmeyen oldukça fazla miktardaki lif içeriği sayesinde yer elması sindirim sistemimizin çalışmasını hızlandırır ve tok kalma süresini uzatır. Bu yüzden diyet yapanlar tarafından rahatlıkla kullanılır, ayrıca kabızlığı ve basur şikayetlerini azaltır.

Yer elması, kan şekerinin de dengelenmesine yardımcı olur. Bu yüzden şeker hastalarının sıklıkla tüketmesinde yarar vardır. Yer elması içerdiği besin değerleri ile kansızlığa iyi gelen besinlerin başında gelmektedir. 100 gram yer elmasında 3-4 mg demir vardır ve demir açısından en zengin gıdaların başında gelir. Yine 100 gram yer elmasında 450 mg potasyum vardır. Potasyum başta kalp olmak üzere vücut fonksiyonları için önemli bir mineraldir ve mutlaka alınması gerekir. Örneğin kalp yetersizliği için idrar söktürücü ilaç kullanılıyor ise, idrar söktürücü ilacın tipine bağlı olarak idrarla potasyum kaybı olabilir. Potasyum kaybında kaslarda güçsüzlük, sinirlilik, yorgunluk ve kalp atışlarında düzensizlik görülür.

Yer elması bu kadar zengin potasyum oranıyla başlı başına bir şifa kaynağıdır. Yer elması özellikle yaşlılara tavsiye edilir çünkü içeriğindeki zengin fosfor mineralleri sayesinde kemiklerimizin güçlü yapısını korurlar. Yer elmasında ayrıca oldukça yüksek miktarda C ve B vitaminleri vardır. Özellikle niacin bunların başında gelmektedir. Saçlarınız, cildiniz ve gözlerinizin sağlıklı olmasında bu vitaminler önemli rol oynarlar. Bu vitaminler anne sütünü arttırmaya yardımcı olurlar.

Tüm yukarıda saydığımız faydalarına ilaveten, yer elması böbreklerimizin düzenli çalışmasına yardımcı olur, idrar söktürücü etkileri de çok önemlidir. Bunun yanı sıra göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Romatizma ve mafsal ağrılarını hafifletir. Ayrıca vücudun direncini artırır. Yer Elması birçok hastalığa iyi geldiği gibi cinsel hayata da katkı sağlıyor. Özellikle kadınlar için mucizevi özellikler gösteren yer elması anne sütünü arttırıyor, kadınlık hormonlarını güçlendiriyor.

Cinsel isteği ise ateşliyor. A, C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor mineralleri açısından zengin olan yer elmasının sağlığa yararlarından bazıları şöyle: Vücut direncini ve cinsel gücü arttırır. İçerdiği besin değerleri ile kansızlığa iyi gelir. Anne sütünü arttırmaya yardımcıdır. Emziren anneler için de faydalıdır. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcıdır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Romatizma, Nıkris ağrılarını hafifletir. Basur şikayetlerini azaltır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Limon Kabuğu Yağı Nasıl Yapılır Nelere iyi Gelir

Limon Kabuğu Yağı Nasıl Yapılır Nelere iyi Gelir: Limon kabuğu, tıbbi önemi yakın tarihte anlaşılmaya başlanmış bir bitkisel ilaçtır. Akdeniz...

Kapat