Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Vücudu Güçlendirir İştah Açar İshali Keser

03.08.2015
1.446
Vücudu Güçlendirir İştah Açar İshali Keser

labada nedir labada kanı temizler mi ishali durduran bitkiler mideye iyi gelen bitkiler direnç artıran bitkiler şifalı otlar şifalı meyveler yaralara iyi gelen bitkiler labada…

Vücudu Güçlendirir İştah Açar İshali Keser Dere kenarlarında ve sulak çayırlarda kendiliğinden yetişen bir bitkidir. Kuzukulağının yakın akrabası olan labadanın ülkemizde yetişen 25 kadar türü vardır. Haziran – Eylül ayları arasında yeşilimtırak renkli küçük çiçekler açar. Boyu 50 santimetre ile 2 metre arasında değişir.

Ekzamaya Labada İyi Gelirmi

Bitki, çiçeklerinden olgunlaşan meyvesin’deki tohumlarla çoğalır. Köklerinde nişasta, şekerler, reçine ve antrakinon türevleri vardır. Yaprakları sebze olarak yenir. Ev ilaçlarında kökü ve yaprakları kullanılır. Mayıs’tan, Ağustosa kadar yaprakları toplanarak kurutulur, yapraklarının çok sulu olması nedeniyle kurutması oldukça zordur. Bu nedenle dikkat edilmezse küflenebilir.

Labada İştahı Açıyormu

Faydaları : Vücudu güçlendirir iştahı açar. Kanı ve bağırsakları temizler. Mide ve bağırsak bozukluklarını giderir. İshali durdurur.

Labada Kanı ve bağırsakları temizler

Kullanım Şekli: Bitkinin yapraklan çiğ olarak yenir ya da 1 litre sıcak suya 50 gr. taze labada yaprağı konulup 15-20 dakika kadar kaynatılır. Böylece elde edilen çaydan, günde iki-üç kez birer bardak alınır.

LabadaÇıbanları Olgunlaştırırmı

Kökünden demlenen çay Müshil etkisi gösterir. Haşlanıp lapası hazırlanır şikayet edilen yerlere dıştan tatbik edilirse Çıbanları olgunlaştırır. Kaşıntıları azaltır. Yara ve egzamaları iyileştirir. Kök Çayı: 1 litre sıcak suya 30-50 gr. kadar temizlenip parçalanmış bitki kökü konulup 15-20 dakika kadar ağır ağır kaynatılır. Elde edilen çay, günde iki-üç kez birer bardak içilir.

Labada Nedir Nelere İyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kondurango Kanserle Savaşıyor

kondurango nedir,kondurango nelere iyi gelir,kansere iyi gelen bitkiler,mide bulantısını önleyen bitkiler,sindirimi rahatlatan bitkiler,şifalı otlar,şifalı bitkiler kondurango... Kondurango Kanserle Savaşıyor Güney...

Kapat