Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Vücuda Şifa Veriyor Rahatlatıyor Ve Gençleştiriyor

25.07.2015
3.234
Vücuda Şifa Veriyor Rahatlatıyor Ve Gençleştiriyor

hibisküs nedir medine çiçeği nedir ölü hücreleri yenileyen bitkiler tansiyon düzenleyen bitkiler kan şekerine iyi gelen bitkiler böbreklere iyi gelen bitkiler şifalı otlar…

Vücuda Şifa Veriyor Rahatlatıyor Ve Gençleştiriyor Halk arasında yaprakları güle benzetildiği için Mekke gülü, Medine Çiçeği, Narçiçeği gibi isimlerle bilinmesine rağmen tıpta Latince ismi olan vücuda şifa veren rahatlatan anlamında Hibisküs olarak bilinmektedir. Medine çiçeği bol miktarda C vitamini içerir büzücü terletici ve ateş düşürücü etkilere sahiptir, bağırsak solucanlarının düşürülmesinin yanı sıra göğüs ağrıları, siyatik, lumbago ve bazı eklem ağrılarında kullanılır.

Kireçlenmeye  Ne İyi Gelir

Kurutulan çiçekleri şifalı bitki yastıklarının yapımında kullanılmak suretiyle sakinleştirici etkisinden yararlanılır. Ayrıca ağız gargara suyu olarak yararlanılırsa boğaz ağrılarına da şifa verir.

Hibisküs Kan Şekerini Düzenlermi

Medine Çiçeğinin Faydaları: Ölü hücreleri yenileyicidir. Kandaki şekeri düzenler. Yüksek tansiyonu olanlara iyi gelmektedir. Grip ve öksürükte nefes açıcı olarak kullanılmaktadır. Böbrek iltihabına iyi gelmektedir. Kireçlenmeyi önleyicidir.

Hibisküs Çayı Hangi Hastalığa İyi Geliyor

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Adet Düzenleyici Kramp Çözücü Şifa Kaynağı Bir Bitki

laden nedir nelere şifa olur adet düzenleyici bitkiler krampa iyi gelen bitkiler mantar iyileştiren otlar öksürüğü önleyen bitkiler şifalı otlar...

Kapat