Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Varise İyi Gelen Doğal Bitkiler

29.02.2016
1.761
Varise İyi Gelen Doğal Bitkiler

varis nedir kaç çeşit varis var asma yaprağı varise iyi gelir mi varise hangi bitkiler iyi gelir varis ağrı yapar mı rezene at kuyruğu varise iyi gelir mi…

Toplardamarların fonksiyonel bir bozukluk sebebiyle genişlemesi sonucu oluşan varisler yaşam kalitesini düşürüyor. Pek çok hastalıkta olduğu gibi varisin de en sık rastlanan sebebi genetiktir diyen uzmanlar, “Genetik yatkınlığın yanı sıra uzun süre ayakta kalınan ya da tam tersi sürekli oturulan bir iş yapılıyorsa, sigara içiliyorsa ve fazla kilo mevcutsa varis görülme olasılığı yüksektir” şeklinde konuşuyor. Ayrıca, “Hamile bayanlarda da kan dolaşımındaki ve hormonlardaki değişiklikten dolayı bu süreçte varis görülür” diyor.

Varisin Kaç Türü Var

Bitkisel tedavisinde ise özellikle flavonoid içeriği zengin olan gıdaların tüketilmesi gerektiğini aktaran uzmanlar besinlerin damarları güçlendirip hasarlardan koruyacağını aktarıyor. Varislerin ilerlemesini durdurmaya ve korunmaya yardımcı şu besinleri tavsiye ediyor.

Asma Yaprağının Faydaları

Asma yaprakları: Asma yapraklarının kaynatılarak günde 3 kere bir bardak içmek varis hastalığına iyi gelir.

Asma Yaprağı Suyu Varise İyi Gelir

Rezene: Günde bir bardak olacak şekilde 6 gün devam edin. Varisi kısmen azaltacaktır.

Rezenene Varise faydalımı

Kekik, Atkuyruğu otu: Farklı bardaklarda demleyin. Günde 2-3 bardak için.

At kuyrugu otu Varisi İyileştirir mi

Bal: Bir bardak suya bir tatlı kaşığı bal karıştırın. Daha sonra 1 tatlı kaşığı dövülmüş üzerlik tohumu ekleyin. Günde bir bardak ve 2 hafta boyunca için.

Varisin Doğal ve Bitkisel-Tedavisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Dülger Otu Nedir Nelere İyi Gelir

dülger otu rahim hastalıklarına iyi gelir mi urları gideren bitkiler pamukçuğa iyi gelen bitkiler ağız boğaz yaralarına ne iyi gelir...

Kapat