Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Vajina Mantarı Ve Tırnak Mantarını Gideriyor

03.09.2015
2.641
Vajina Mantarı Ve Tırnak Mantarını Gideriyor

altın mühür otu mantara iyi gelir mi vajinal mantarına iyi gelen bitkiler altın mühür sinüsleri açar mı tırnak mantarına iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler altın mühür otu…

Vajina Mantarı Ve Tırnak Mantarını Gideriyor Altın mühür , bir bitki türüdür. Hint boyası ve hidrastis olarakta bilinir. Ormanlık alanda yetişen bu çok yıllık bitkinin, parlak sarı, düğümlü kök tabanından, kıl küçüklüğünde kökler büyür. İlkbaharda 30 santimetreye ulaşabilen, tabanında sarımsı kahverengi pulları olan, tüylü dik bir gövde verir. Koyu yeşil yaprakları tüylerle kaplı, el biçimli ve damarlıdır. Çiçekleri yeşilimsi beyaz, meyveleri ise koyu kırmızı, böğürtlene benzeyen taneleridir. Kök sapı buruk ve acıdır. İçerisinde hidrastin, hidrastinin gibi alkaloidler bulunur. Kök sapından dokumaları safran rengine boyamakta kullanılan sarı bir sıvı elde edilir.

Altın Mühür Otu Vajina mantarını Giderirmi

FAYDALARI: Mantar hastalığına iyi gelir. Kadınlarda görülen vajinal mantarı iyileştirir. Ağızda oluşan pamukçukların iyileştirilmesinde etkin rol oynamaktadır. Ayrıca sinüsleri açmak için kullanılır Sabahları görülen mide yanmalarına karşı kullanılır. İştah açıcı özelliklere de sahiptir.

Altın Mühür Otu Mantara iyimi Geliyor

Bağırsak solucanlarının düşürülmesine etkili bir bitkidir. Tırnak mantarının iyileşmesine de katkısı olan altın mühür otu kullanımı, tırnak mantarı içinse, sürülmesi, ya da içilmesi tavsiye edilmektedir.

Altın Mühür Otu Sinüsleri Açarmı

Altın mühür otu, Gıda zehirlenmesi gibi problemlerde meydana gelen, ishal ya da bulantı gibi problemler, altın mühür ile giderilebilmektedir. Altın mühür otu kullanımı Göz yorgunluğu, göz kaşıntısı; ya da göz kızarıklığı problemleri ile karşılaşan kişiler, altın mühür bitkisinin çayını hazırlayarak, bu çayı pamuk yardımı ile gözlerine kompres uygulamalıdırlar.

Altın Mühür Otu Nelere iyi Gelir

Altın mühür bitkisinin yapraklarından elde edilen lapa ise, ciltte görülen isilik ve benzeri alerjik problemlerin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Altın mühür otu çayı Bir bardak kaynar su içerisine atılan bir tatlı kaşığı altın mühür bitkisi, bu ölçülerde demlenerek günde dört sefer içilebilir; on günden sonra, altın mühür bitkisinin içilmesine ara verilmesi gerekmektedir; aksi takdirde, karaciğer üzerinde bir takım olumsuz etkiler yaratabilmektedir.

Altın Mühür Otu Solucan Düşürürmü

UYAR:Hamilelikte ve emzirme dönemlerinde de kullanılmaması Önerilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Sivilceleri Giderir Göğsü Yumuşatır Öksürüğü Keser

yılan bıçağı nelere iyi geliyor yılan ekmeği basura iyimi gelir yılan bıçağı ishal yapar mı sivilcelere iyi gelen bitkiler şifalı...

Kapat