Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Uygun Sebze Ve Meyvelerle Hazırlanan Salatalar Şifa Dağıtıyor

21.01.2015
1.588
Uygun Sebze Ve Meyvelerle Hazırlanan Salatalar Şifa Dağıtıyor

Doğru Sebzelerle hazırlanan salataların sağlık açısından faydaları saymakla bitmiyor. Her sofrada bulunması gereken en sağlıklı yemeklerden birinin de salata olduğunu biliyor musunuz?

Pancar, A, B, C ve P vitaminleri  fosfor, demir, bakır, potasyum, magnezyum, kalsiyum, brom, çinko, manganez  içeriyor. Kırmızı pancar alyuvarların oluşmasında rol oynar. Kırmızı pancarın suyu en güçlü kan düzelticilerden biridir. Pancar kanseri önlemede bağlantılı olduğunu antioksidanlar bakımından zengindir. Kandaki kötü kolesterolü azaltır. Prostat, verem ve sinir hastalıklarında faydalıdır. Vücut direncini artırır.

BROKOLİ ETİN ZARARINI ÖNLER

Brokoli, B1 ve C vitamini ile doludur ve fazla miktarda kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içerir.  Et yanında yenirse etin kansere neden olabilecek zararını önler. Vitaminleri kaynama suyuna geçer o nedenle dökülmemelidir.

MARUL CİLDİ BESLER

Anne sütünü artırır. Kemik erimesi ve romatizma için de faydalıdır. Suyu cildi besler. Sivilce ve akne oluşumunu engeller. İştahsızlığa birebirdir. Çok iyi bir idrar söktürücü olan marul, kabızlığı giderir ve vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar.

Meyve Salatasını Faydası

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kansızlıkla Savaşmak İçin Bu Besinleri Tüketin

Demir yetersizliği anemisi görülme sıklığı giderek artıyor. Kansızlık özellikle çocuklarda, gebe ve emzikli kadınlarda

Kapat