Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Tomatillo Nedir, Faydaları Nelerdir ?

09.01.2019
200
Tomatillo Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Tomatillonun Bilinmeyen Faydaları

Akdeniz ikliminde yetişen ve buradan Dünya mutfaklarına yayılan Tomatillo’yu Meksikalı Aileler ziyafet sofralarında ve Restoranda kullanılmaya başlamış olup buradan bütün dünya mutfaklarına yayılmıştır. Yeşil tomatillo küçük boyutuna rağmen sağlığımız için çok miktarda vitamin ve besin bulundurur.

Sosların Vazgeçilmezi Tomatillo

Hafif ekşi tadıyla Meksika soslarının vazgeçilmez malzemelerinden biri olan tomatillo lezzetini belirginleştirmek için pişmiş olarak tüketilebildiği gibi çiğ olarak da kullanılabiliyor. Kahverengimsi kabuğun altındaki meyvesi yeşil ve sertken kullanılması tercih ediliyor. Buzdolabında iki hafta kadar saklanabiliyor. Kabukları ayırıp hava almayan plastik bir poşete saklanması gerekiyor.

Birçok Hastalığa Faydalı

Birçok hastalığa faydalı olduğu belirtiliyor. İşte yeşil domates tomatillonun bilinmeyen faydaları: Sindirimi düzenler: Sebzelerin çoğunda olduğu gibi, tomatillo yüksek düzeyde diyetetik lif sağlar. Bu sindirim sisteminin işlevlerini destekler ve vücudun yağları çok daha iyi emmesine yardımcı olur. Böylece, bağırsak sistemini iyileştirir ve kabızlığı, gazı ve abdominal distansiyonu ortadan kaldırır.

Antibakteriyel Bir Meyve

Tomatillo, bilim adamlarının antibakteriyel ve anti-karsinojenik fonksiyonlarını anlamak için çalıştığı ixocarpalacton A gibi fitokimyasal antioksidanlar içerir. Antioksidanlar, serbest radikallerin etkileriyle savaşırlar. Tomatillo bağışıklık sistemini uyarmaya yardımcı olan yüksek miktarda C vitamini taşır.

Vücuttaki Yabancı Maddeleri Temizliyor

Vücuttaki yabancı maddeleri temizlemek ve patojenleri korumak için temel savunma sağlayan alyuvar üretimini hızlandırır. Tomatillonun kabuğu, çağlar boyunca çaylar ve benzeri tıbbi ilaçlar için kullanılmıştır. Ve faydaları arasında; kepeği ortadan kaldırmak, kelleşmeyle savaşmak, kulak ağrılarını azaltmak bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şeytan Pençesi Migrene İyi Gelir mi ?

Şeytan Pençesi Otunun Faydaları Mide bulantısı, göz kararması ve baş dönmesine neden olan migrenden kurtulmak için 21 günlük 'şeytan pençesi...

Kapat