Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Teff nedir? Nelere İyi Gelir,Nerede Yetişir?

29.10.2015
1.411
Teff nedir? Nelere İyi Gelir,Nerede Yetişir?

teff nedir teff nelere iyi geliyor teff tahıl mı teff kan şekerini düzenliyor mu teff kolon kanserine iyi gelir mi teff insilünü dengeliyor mu

Teff nedir? Nelere İyi Gelir,Nerede Yetişir? Bugüne kadar teffin ne olduğunu duymayan varsa da bundan sonra çok duyacak; Teff Etiyopya’ya özgü bir tahıl türü. Yirminci yüzyılın sonlarına doğru dünyanın geri kalan bölümlerinde de tanınmaya başlamıştır. Yüzyıllardır Kuzey Afrika’da yetiştirilen teff çiftçiler tarafından Avustralya ve Orta Amerika’da da yetiştirmeye başlamıştır. Protein, kalsiyum ve demir içermesi ve besleyici olması,kilo yapmaması bitkiye ilgiyi artırmış dır.

Teff Nerede Yetişir Nelere İyi Gelir

“Yeni Kinoa” olarak tanımlanan bu besin kısa süre önce hayvanları beslemek amacıyla kullanılıyordu. Daha sonra sağladığı yararlar ve lezzetli tadı fark edildi. Bu besin pilav, kek, kurabiye, ekmek ya da vejetaryenler için yapılacak yemeklere eklenebilir. Birkaç çeşidi vardır; koyu renkli olanlarında fındık tadı vardır, beyaz renkli olanları ise en fazla kullanılandır ve kestane gibi bir tat vardır.

Teff nedir Şeker Hastalarına iyimi Geliyor

FAYDALARI NELERDİR? 1) Buğdaydan daha fazla protein, ve kalsiyum, tiamin ve demir içerir. İçerisinde bulunan demir vücudumuz tarafından kolay emilir. 2) İçerisinde yüksek oranda lif bulunur bu sebeple kan şekerini düzenler. Şeker hastaları için çok yararlı bir besindir.

Teff Vücut Sağılığına iyi Mi Geliyor

3) Enerji arttırıcı özelliği vardır. Yani yorgunluktan tükenmişlere ve sporculara birebirdir. 4) Glütensiz yaşam tarzını benimseyenler için birebirdir. Çünkü un yerine kullanılabilir mutfakta bu tahılla hazırlayabileceğiniz çok yemek var.

Teff Bitkisi Kilo Verdiriyormu

5) Sindirimi çok kolay bir besindir. Alerjiye neden olma riski azdır. Kilo kontrolünde size destek olur. 6) Kolon kanseriyle savaşmada etkilidir. Kansere karşı koruyucudur. Antioksidandır. 7) Şeker hastaları için dengeleyici Kalp ve damar sağlığına faydalı Prebiyotik etki ile sindirim sistemine katkılıdır. Diyet ve kilo verme için uygundur.

Teff Vücut Yorgunluğunu Alıyormu

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Eklem ve Romatizma Ağrılarına İyi Geliyor.

acı çiğdem güz çiğdemi çayır safranı sonbahar nergisi acı çiğdem romatizma ağrılarına iyi gelir mi acı çiğdem nelere faydalıdır acı...

Kapat