Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Tansiyonu Dengeler, Kalbi Korur, Cildi Temizler

20.12.2015
1.265
Tansiyonu Dengeler, Kalbi Korur, Cildi Temizler

 cennet meyvesi nedir nelere iyi gelir trabzon hurması nelere faydalıdır kolesterole iyi gelen meyveler kalp damar sağlığına faydalı meyveler şifalı bitkiler…

Cennet Meyvesi Sağlık için yararlı olan değerli antioksidanlar barındırır. Taze meyvesi, likopen, lutein, zeaksantin, kriptoksantin, beta-karoten ve A vitamini gibi diğer antioksidanları da içerir. Aynı zamanda bu bileşikler, çeşitli hastalık süreçlerinde rol oynayan, vücudun savunma sistemini bozan metaboliklere karşı, vücudumuzu korur. Cennet hurması Göz sağlığından mide sorunlarına kadar birçok hastalığa iyi gelir, tansiyonu dengelerken kalbi de koruyor.

 

Cennet Meyvesi Kolestirolü Düşürüyor mu

FAYDALARI: İçeriğindeki antioksidanlar, özellikle yaşlılarda göz sağlığı için oldukça önemlidir. C vitamini kaynağıdır. Kuvvetli bir antioksidan olan C vitamini, enfeksiyonlara karşı vücut direncini artırır. Günlük C vitamini gereksiniminin yüzde 12’sini 100 gram Trabzon hurması ile karşılamak mümkün. Potasyum, mangan, bakır ve fosfordan oldukça zengin olan cennet hurmasının 100 gramı, günlük mangan içeriğinin yüzde 15’ini, günlük bakır içeriğinin ise yüzde 12’sini kapsar.

 

cennet-hurmalari

Bakır içeriği, bağışıklık sistemini desteklediğinden, savunma sistemini kuvvetlendiren enzim yapısına katılır. Yani, vücudu savunan mekanizmaların çalışmasına yardımcı olur. Bakır da en az mangan kadar bağışıklık sistemi desteklemesinin yanında, kırmızı kan hücrelerinin de yapımını sağlar. Lif içeriğinin yüksek olması, mide-bağırsak sisteminin çalışmasını sağlayarak, kabızlığı önler. Mide bağırsakta oluşacak hastalıkları engeller. Yüksek lif hipertansiyonu önlerken, kalp sağlığını da korumaktadır.

 

 

Cennet Meyvesi Kalp Sağlığına İyi Geliyor mu

Bağışıklığı kuvvetlendirerek, hastalıklara karşı koruyucu etki sağlar. Kalp-damar ve sindirim sistemi hastalıklarını iyileştirici özelliğe sahiptir, bağışıklık sisteminin de güçlenmesini sağlar. Protein, karbonhidratlar, selüloz, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, tanen, potasyum, magnezyum, A, B1, B2, B3, C vitaminleri bakımından zengin olduğundan, kansızlık ve vitamin eksikliğine iyi gelir. Mide ve bağırsak hastalıklarını da tedavi edici özelliklere sahiptir.

 

Cennet Meyvesi Suyu Hiper Tansiyona İyi Gelir mi

Zengin bir lif kaynağı olduğundan ishal ve bağırsak iltihabı gibi rahatsızlıkları giderir. Kolesterol ve tansiyonun düşmesine yardımcı olur. İştah açıcıdır. Meyvenin suyu hipertansiyon tedavisinde kullanılabilir. Bağırsak florasındaki bakterileri dengelediği için kabızlığa da iyi gelir. On iki parmak bağırsağı şikâyetlerini giderir. Vücutta dokuların bakım ve onarımına katkı sağlar, yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olur.

 

Cennet Meyvesi Bağırsak İltihaplarına İyimi Geliyor

Yaprakları kaynatılıp saç ve cilt temizliğinde kullanılabilir. Bağırsak florasındaki bakterileri dengeler. Kabızlık şikayetine karşı da mükemmel bir çözümdür. Özellikle on iki parmak bağırsağı şikayetleri için mükemmel bir yardımcı ve destekleyicidir. Karbonhidrat içeriğinin yüksekliğinden dolayı, şeker hastaları 1 orta boy hurmanın sadece yarısını bir ara öğünde tüketmelidir. Fazla yenildiğinde kan şekerini yükseltir. Diyabetliler bu yüzden dikkatli olmalı.

cennet-hurmalari

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlanmayı Geciktiriyor, Cildi Güzelleştiriyor

karalahana mor lahana nedir nelere iyi gelir mor lahana cilde iyi gelir mi lahana kansere karşı korur mu mor lahana...

Kapat