Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sumağı Bol Tüketin Kanseri Önleyin

29.06.2016
1.141
Sumağı Bol Tüketin Kanseri Önleyin

sumak nedir nelere iyi gelir sumak yaşlanmayı geciktirir mi sumak kalp hastalıklarına iyi gelir mi lahana cilde faydalı mı marul nelere iyi gelir…

Sumak, aslında yabani bir bitkidir. Sumak çalısı 3 metreye kadar uzaya bilir. Beyaz çiçekleri kırmızı meyve verir ama bunlar olgunlaşmadan toplanır, kurutulur ve böylece uzun süre saklanabilir. İçerdiği antioksidanlar ile öne çıkan baharat antimikrobiyal ve antioksidan özelliği ile hazımsızlığı ve iştahsızlığı giderme, kusma ve ishali kesme, boğaz ve diş eti hastalıkları gibi birçok rahatsızlığın tedavisine olumlu etki ediyor.

Sumak İştahsızlığa İyi Gelir mi

ABD’de yapılan çalışmalarda, kansere, kalp hastalıklarına ve yaşlanmaya neden olabilen serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor. DNA tamirini harekete geçirerek, kanserle mücadele etmeyi sağlıyor.

Sumak kalp hastalıklarına Faydalımı

Kansere karşı brokoli lahana ve marul yiyin ABD’deki araştırma; brokoli, lahana ve marulun genlerde “detoks” etkisi yaratarak boyun ve baş kanserine karşı koruduğunu ortaya çıkardı. Brokoli, lahana ve marulun içinde sulforafen isimli maddenin yoğun olarak bulunduğunu belirterek, bu maddenin insanları kanserojenlere karşı koruduğunu hatırlattı.

Lahana Kanserden koruyor mu

Bauman, baş ve boyun kanserli hastalar üzerindeki deneyde, kanserli hücrelere verilen farklı dozlardaki sulforafenin kanserojenleri ortadan kaldıran proteinler üreterek hücreleri koruma altına aldığını söyledi.

Brokoli boyun ve baş kanserine karşı korumu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şifa Kaynağı Rezene Çayı

rezene bitkisi nedir rezene çayı nasıl demlenir rezene çayı nelere iyi gelir bebeklere rezene çayı verilir mi rezene çayı kabızlığı...

Kapat