Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Stevia Bitkisi Şeker Otu Nelere İyi Gelir

04.02.2016
1.895
Stevia Bitkisi Şeker Otu Nelere İyi Gelir

 stevia bitkisi nedir nerede yetişir stevia nelere iyi gelir şeker otu nedir nelere iyi gelir diyabet hastalarına stevia iyimi geliyor sigarayı bıraktıran bitkiler…

Şeker Otu Bitkisi Paraguay menşeli Stevia isimli bir bitkidir. Yapılan araştırmalar diyabet hastaları için bir umut olduğunu ortaya çıkardı.2010 yılında Antalya’da ekilerek ülkemizde yetiştiriciliğine başlanmıştır. İlk mahsuller 2012 yılında elde edilmiş ve ülke geneline yayılmaktadır. 2014 yılında Gaziantep İl Tarım Müdürlüğü teşvikiyle Gaziantep yöremizde ekilmiş ve üretilmektedir. Bu bitki Fide ya da tohum şeklinde satılıyor.

Seker otu cilde fayda sağlar mı

Stevia bitkisi/ Şeker otu bitkisi diyabet, hipertansiyon ve obezite tedavisi için mükemmeldir. Şeker otu, doğal bir tatlandırıcıdır. Dilde ki tat alma hücrelerine %400 tatlıymış gibi hissettirir fakat içinde hiç şeker ihtiva etmez. Bu nedenle şeker otu diyabet hastaları tarafından yoğun olarak kullanılır.

Şeker otu bitkisi sivilcelere iyi geliyor mu

Ayrıca sigarayı bırakmak için kullanılabilir. Sigarayı bırakmak istiyorsunuz ama kilo almaktan korkuyorsunuz. Şeker otu imdadınıza yetişecektir. Şeker otu bitkisinin sigarayı bırakmaya yardımcı özelliği genellikle bilinmez. Nikotin isteğinizi azaltır ve sigarayı bırakmanızda yardımcı olur. Ayrıca kilo almanızı önlemede etkilidir.

Stevia Bitkisi Şeker Otu nerede Yetişiyor

FAYDALARI: Şeker otu cildi besler, sıkılaştırır ve kırışıklıkları düzeltir. Cilt bakımı için bir maske olarak da kullanılabilir. Dermatit etkisi sayesinde sivilcelere iyi gelir ve sivilceleri azaltmak için kullanılabilir. Şeker hastalığı(diyabet) tedavisinde yardımcı rol oynar.

Şeker otu Sigarayı Bıraktırır mı

Yüksek tansiyon hastalarına iyi geldiği bilinmektedir. Kabızlık, depresyon ve asabiyete karşı iyi etkileri olduğu gözlemlenmiştir. Bağırsak ve mide florasını korur. Asit alkali dengesini sağlar ve korur. Bilinen ve rastlanılan herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen fazla tüketilmesi halinde yapılan araştırmalarda erkeklerde kısırlığa neden olabileceği belirtilmiştir.

Şeker Otu Şeker hastalarına Faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Baş, Diş Ve Kas ağrısı İçin En Doğal ağrı kesici

 baş ve diş ağrısına zerde çal iyi gelir mi zerdeçal kas ağrılarını giderir mi zerdeçal ayak nasırlarına iyi gelir mi...

Kapat