Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Solucan Düşürür,Adet Düzenler,Kilo Verdirir

31.05.2016
1.292
Solucan Düşürür,Adet Düzenler,Kilo Verdirir

solucan otu kilo verdirir mi solucan otu kurt düşürür mü bağırsak kurtları nasıl düşürülür solucan otu adeti düzenler mi solucan otu uyuzu tedavi eder mi…

Latincesi;Tanacetum vulgare olup,Bileşikgiller familyasındandır. Kuzey Yarıküre’nin ılıman iklim kuşağında yaygın olup ülkemizde de iç, Kuzey ve Doğu Anadolu Bölgelerinde yabani olarak yetişmektedir. 60-150 cm. boylanabilen, çok yıllık dayanıklı otsu bir bitkidir. Kabarık çizgili, yuvarlak kesitli ve üzerinde kırmızı lekeler bulunan yeşil renkli gövdesi; hafif ama hoş kokulu, tadı acı, kenarları dişli ve derin girintili koyu yeşil renkli yapraklan vardır.

Uyuz hastalığına Solucan Otu İyi mi geliyor

Yine hafif ama hoş kokulu ve tadı acı, hardal sarısı çiçekleri yaz başından sonbaharın başına kadar sık salkımlar oluşturarak açar. Bu çiçeklerin olgunlaşmasıyla yeşilimsi beyaz renkli dikdörtgen biçimli minik tohumları meydana gelir. Bol güneşli ya da kısmen gölgeli yerleri seven ve yaş olmamak koşuluyla toprak türü ayırt etmeyen solucan otu, döktüğü tohumlarıyla çoğalır.

solucan otu zayıflatır mı

Solucan otunun toprak üstü kesimleri uçucu yağ, acı glikozitler, laktonlar, flavonitler ve tanen içerir. Yaprakları potasyum yönünden zengindir. Bu nedenle çürütülüp kompozit gübre yapılan bitkilerin arasına katılır. Ayrıca bitkinin yaprakları sinekleri kovmak üzere evde bazı yerlere asılır. Kurumuş ince dalları halıların altına konulur.

Solucan Otu Zayıflatır mı

Karınca ve fareleri kaçırmak üzere mutfak ve kilerde uygun yerlere yayılır. Antik kültürlerde solucan otunun çürümeyi engellediği düşünülmüş, antiseptik özelliklerinden dolayı, Eski çağlarda bitki ölü bedenleri korumakta, mumyalama işinde kullanılmıştır.

Solucan otu sindirirmi kolaylaştırır mı

FAYDALARI: Bedeni güçlendirici toniktir. Sindirim sistemini uyarır, iştah açar. Hazımsızlığı en aza indirger. Kadınlarda aybaşı dönemini kolaylaştırır. Sindirim organlarındaki kurtlardan (solucanlardan) kurtulmak için etkili bir İlaçtır. Askarit (Askaris) gibi iğne biçimli kurtlara etkili iken, şerit halindeki kurtlara etki yapmaz.

Solucan otu kıl kurtlarını düşürür mü

Uyuz hastalığında dıştan kullanılan yararlı bir losyon olur. Bu etkileri sağlamak üzere, solucan otunun çiçek ve yapraklan bitki çiçekli iken yaz başı ile sonbahar başı arasındaki devrede toplanıp özenle kurutulur.

Solucan otu iştahı açar mı

ÇAY: 1 tatlı kaşığı kurumuş yaprak-çiçek karışımı 1 bardak kaynar suda 10-15 dakika süreyle demlendirilerek elde edilen Çay, günde iki kez birer bardak içilir. Uyuz durumunda aynı Çay şikâyet edilen yerlere dıştan uygulanır.

Solucan otu bedeni güçlendirir mi

UYARI: İçerdiği maddelerden ötürü yüksek dozda ve sürekli olarak alınması tehlikeli olabilir. Gebelikte solucan otu alınmamalıdır. Yukarıda tanımlaması ve ilaç olarak uygulamaları sunulan Solucan otu (Tanacetum vulgare) ile Anadolu’da aynı adla ve kısmen benzeri amaçlarla kullanılan ve yabani ıtır da denilen Solucan otu (Pelargonium endlicherianum)bitkisi İle karıştırılmamalıdır.

46° 35' 20.6" N - 072° 02' 10.7" O, MRC Portneuf. Deschambault-Grondines (Municipalité), Grondines (Secteur), chemin des Ancêtres, le jeudi 30 juillet 2009.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yağlı Ciltlere, Sivilcelere, Depresyona İyi Gelir

bergamot yağı nelere iyi gelir bergamot çiçekleri çaya katılır mı bergamot reçeli nasıl yapılır bergamot yağı ilaç sanayinde kullanılır mı...

Kapat