Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sivilceleri Giderir Göğsü Yumuşatır Öksürüğü Keser

02.09.2015
2.182
Sivilceleri Giderir Göğsü Yumuşatır Öksürüğü Keser

yılan bıçağı nelere iyi geliyor yılan ekmeği basura iyimi gelir yılan bıçağı ishal yapar mı sivilcelere iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler şifalı meyveler yılan bıçağı otu…

Sivilceleri Giderir Göğsü Yumuşatır Öksürüğü Keser Yılanyastığıgiller familyasındandır.40-90 cm boylarında, uzun saplı ve parçalı yaprakları olan yumrulu çok yıllık,otsu bir bitkidir.Nisan-haziran aylarında açan dış yüzü yeşil,içi koyu kırmızı olan iri çiçekleri ,çürük et kokulu,ama güzel görünüşlüdür.

Yılan Bıçağı Neler İyi Geliyor

Uzaktan mısır koçanını andıran meyve olgunlaşınca kırmızılaşır. Deniz seviyesinden 500 metre yüksekliğe kadar gölgelik ve serin yerlerde yetişir. Ege’de, Karadeniz de, Akdeniz’de, Kuzeybatı ve Güney Anadolu’da kendiliğinden yetişir.

Yılan ekmeği Nelere iyi Geliyor

Tazesinin kullanılması tavsiye edilmez, zehirli bir bitkidir. Halk arasında Dana ayağı, Adi yılan kökü, Yılan Bıçağı, Yılan Ekmeği ,Fil Kulağı gibi isimlerle de bilinir.

Yılan Bıçağı göğsü yumuşatırmı

FAYDALARI:Göğsü yumuşatıcı özelliği nedeniyle öksürüğü keser; Sivilceleri iyileştirir. Müshil etkisi vardır. Yapraklarından ve yumrularından yapılan lapa basura karşı uygulanır.

Filkulağı otu Basura iyimi geliyor

UYARI:Tazesi Zehirlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Lösemi İçin Umut Oldu Adet Ve İdrar Söktürür Kanı Temizler

çöven otu nelere iyi gelir,çöven lösemiye iyimi geliyor,çöven kanı temizliyor mu,çöven öksürüğü keser mi,bronşite iyi gelen bitkiler,uyuza iyi gelen bitkiler...

Kapat