Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sivilcelere ve Kaşıntılı Deri Hastalıklarına İyi Gelir

04.10.2015
1.549
Sivilcelere ve Kaşıntılı Deri Hastalıklarına İyi Gelir

pire otu oltu otu pire otu haşereleri öldürür mü pire otu ateş düşürür mü adet düzenleyen bitkiler baş dönmesine iyi gelen bitkiler pire otu nerelerde kullanılır…

Sivilcelere ve Kaşıntılı Deri Hastalıklarına İyi Gelir Latincesi: Tanacetum cocineum olup, Bileşikgiller familyasındandır. Ülkemizde Erzurum yöresin de yüksek yaylalarda yetişir. 30-35 Cm boylanabilen çok yıllık otsu bir bitkidir. Ortada sarı tüpsü ve yanda soluk ya da koyu pembe dilsi çiçekleri papatyanınkine benzer.

Pire Otu Kaşıntılar Giderirmi

Bu çiçeklerin bileşiminde %5 oranında uçucu yağ ile sabit yağ, reçine ve piretrin adlı madde bulunur. Piretrin; pire, kene vb. kan emici hayvanlar için çok zehirli; insan, kedi, köpek vb. için az zehirlidir. Piretrin kan emici hayvanlara değince öldürücü etkisini gösterir. Bu nedenle pire otunun çiçekleri toplanır ve kurutulur. Erzurum ve Erzincan yöresinde oltu otu ve pire kapan olarak bilinir.

Pire Otu Sivilcelere iyimi Gelir

NEREDE NASIL KULLANILIR: pire otu; adet düzenleyici ve ateş düşürücü olarak, baş ağrısı, kulak çınlaması ve baş dönmesine karşı ve doğumlarda karşılaşılan güçlüklere karşı kullanılmaktadır. Söz konusu ekstreleri üzerinde yapılan kimyasal, klinik ve biyolojik çalışmalar sonucunda bu bitkinin anti migren, antienflammatuar, antitümör, anti-ülser, antimikrobiyal, insektisit özellikler gösterdiği kesinlik kazanmıştır.

Pire Otu Haşereleri Öldürürmü

Böcek öldürücü etkilere sahiptir. Bit, pire ve kene gibi zararlılardan kurtulmaya yardımcı olur. Sivilce ve kaşıntılı deri hastalıklarına karşı da faydalıdır. Öğütülüp toz haline getirilerek Pire, hamamböceği, tahtakurusu, kene, karınca ve örümcek gibi haşerelere karşı ilaç olarak kullanılır.

Pire Otu Tahtakurusuna Katşı Etkili Olurmu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cilde,Gözlere,Saçlara İyi Gelir Müshil Etkilidir

kene otu,hint yağı kene otu yağı nerelerde kullanılır hint yağı cilde iyi gelir mi hint yağı saçlara iyimi geliyor el...

Kapat