Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sivilce Ve Akneleri Yok Eden Maskeler

24.04.2016
1.264
Sivilce Ve Akneleri Yok Eden Maskeler

sarımsak sivilcelere karşı etkili mi sivilcelere karşı hangi maskeler etkilidir elma sirkesi sivilce izlerini yok eder mi aspirin maskesi nasıl yapılır…

Ergenlik döneminin sona ermesiyle birlikte akne(sivilce) probleminin de sona ereceği, bu nedenle de tedavinin gereksiz olduğu düşüncesinin doğru olmadığını, ayrıca tüketilen yiyeceklerle bir ilişkisinin görülmediğini söylen, Uzman Cildiye Doktorları sivilce tedavisi ile ilgili önerilerini ve tıbbi doğruları anlattı. Aknenin erken çocukluk ve kadınlarda erişkin dönemde de görüldüğünü belirten uzman cildiye doktorları Sıklıkla ergenlik döneminde artmış seks hormonlarının etkisiyle başladığından dolayı akne bir ergenlik dönemi hastalığı olarak bilinmektedir. Rahatsızlık bu dönemdeki gençlerin yüzde 85’inde az ya da çok, farklı oranlarda görülse de seyrek olarak anne sütünden geçen hormonların etkisiyle erken çocukluk döneminde ve özellikle kadınlarda erişkin dönemde de görülebilir.

Sivilceler nasıl yok edilir

Ergenlik döneminin sona ermesiyle birlikte akne probleminin de sona ereceği; bu nedenle de tedavinin gereksiz olduğu düşüncesi ise doğru değildir. Bu dönemde yeterli ve etkili bir tedavi uygulanmazsa hem deride fiziksel olarak iz kalır hem de kişisel görünüm ile ilgili olarak endişeler artacağından hasta ruhsal olarak etkilenir.

Aspirin maskesi Aknede etkilimi

Kozmetik ürünler, cildi temizleyerek ve nemlendirerek akne tedavisine destek olurlar ancak başlı başına kozmetik ürünler ile akneyi tedavi etmek mümkün değildir. Bu nedenle akne tedavisi için dermatoloji uzmanından yardım alınmalıdır. Ayrıca aknenin yenilen yiyeceklerle bir ilişkisi görülmemiştir. Ancak kişisel gözlem olarak herhangi bir gıda ile aknede şiddetlenme gözlenmişse o gıdanın tüketimi azaltılabilir.

Aspirin maskesi Nasıl Yapılır

Akne tedavisi hastalığın şiddeti ve hastanın tedaviye uyumu gibi faktörler göz önünde bulundurularak oluşturulur. Akne ilaçları topikal (dıştan sürerek) veya sistemik (ağızdan alarak) yolla uygulanabilir. Herhangi bir tedavinin başarısını değerlendirmek için 6-8 hafta gerekir. Çoğunlukla hastalık kontrol altına alındıktan sonra da bazı topikal ilaçlar kullanılmaya devam edilebilir. Cildinizi gereğinden sık ve sert temizleyicilerle temizlemeyin ve akne tedavisinde kullanılması gereken cilt ürünlerinin uygulamasında aşağıda belirttiğimiz noktalara mutlaka dikkat edin.

Aknelerde sarımsak etkilimi

 

Cilt gereğinden sık ve sert temizleyicilerle ve sert sürtme hareketleriyle temizlenirse akne şiddetlenebilir. Günde 2 kez yumuşak temizleyici ile temizlemek yeterlidir. Akne tedavisi esnasında anti bakteriyel veya akne ilacı içeren temizleyiciler tercih edilmemelidir. Yoğun yağlı kremler, kapatıcılar, sıkıştırılmış pudralar sivilce oluşumunu artırır.

Aspirin maskesi Sivilcelere İyi Gelir mi

1-Sivilcelere karşı en etkili yöntemin ikiye kesilmiş sarımsağı sivilce üzerine sürmek olduğunu söyleyen güzellik uzmanları, Deri altındaki büyük sivilcelere uygulandığında sarımsağın çok etkili olduğunu ve sivilcelerin büyümesini önlediği belirtiyor. Gece yatmadan önce sivilceye sarımsak uygulandığında sabaha kadar sivilcenin iyileşeceğini iddia eden Güzellik uzmanları sarımsağın doğal antibiyotik ve antiviral etkisi sayesinde sivilcelerden kurtulabileceğinizi belirtti.

Aspirin maskesi Nasıl Yapılır

2- Cildinize doğal peeling görevi gören aspirin ile hazırlanacak bu Aspirin maskeyle siyah nokta ve sivilceleri yok ediyor. Aspirin maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Aspirin maskesi sivilce ve aknelere iyi geliyor, siyah noktaları azaltıyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor. Malzemeler; 4 aspirin, 1 kaşık su,1 çay kaşığı bal Aspirinleri suda eritin ve içerisine balı ekleyin. Göz etrafına gelmeyecek şekilde sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin. Kuruduktan sonra elinizle yavaşça ovarak temizleyin.

Sarımsak sivilceyi bir gecede yok eder

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel Gücü Artırıyor Sivilceleri Yok Ediyor

köpürgen nasıl bir ot dur nelere iyi gelir köpürgen otu idrar söktürür mü köpürgen otu cinsel gücü artırıyor mu köpürgen...

Kapat