Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sinirleri Yatıştırır Adeti Düzenler

12.08.2015
1.520
Sinirleri Yatıştırır Adeti Düzenler

unutmabeni çiçeği Nelere iyi gelir yarım baş ağrısına iyi gelen bitkiler öksürüğü kesen bitkiler gaz giderici bitkiler adet düzenleyen bitkiler şifalı otlar unutmabeni çiçeği…

Sinirleri Yatıştırır Adeti Düzenler Hodangiller familyasından olup anayurdu Amerika ve Avrupa kıtaları olan otsu bitkilere verilen isimdir. Bunlardan bazı türlerin süs bitkisi olarak kültürü yapılmaktadır ve bu türlere unutmabeni çiçeği adıyla anılmaktadır. 20-30 cm. kadar boyu olabilen çok yıllık unutmabeni bitkisinin yeşil renkli ve mızrak biçiminde yaprakları, bitkinin gövde kısmına sapsız olarak bağlanmıştır. Mayıs – Ağustos ayları arasında açan unutmabeni çiçekleri, beş taç yapraklı ve genellikle mavi veya beyaz yada pembe renkli olur. Çiçeklerin ortası kuş gözünü andıracak biçimde sarı lekelidir.

Unutma beni Çiçeği Nelere iyi Gelir

Unutmabeni çiçeği, bir süs bitkisi olarak yetiştirilmesi kolaydır ve bakımı zahmetsizdir. Unutmabeni Çiçeği Halk arasında Mercanköşk, Mercengüş, Merzengüş, Aşkotu, Keklik otu ve Güvey otu olan şifalı bir bitkidir. Ballı baba ailesinden, küçük yapraklı, çok güzel bir kır bitkisidir. Unutmabeni bitkisinin şifası çiçeklerindedir. Çiçeklerinden elde edilen yağ kozmetik sanayinde kullanılır.

Unutmabeni Çiçeği Adet Düzenliyormu

FAYDALARI: Sinirlilik hali için çok faydalıdır. Sinirsel öksürüğe iyi gelir. Hava yutma nedeniyle oluşacak şişkinlik ve gaz problemlerine fayda sağlar.Unutmabeni çiçeği yarım baş ağrısı için şifa olur. Adet düzensizliklerinde yararlıdır.

Unutma beni Sinirlere iyi Gelirmi

NASIL KULLANILIR: Unutmabeni bitkisinin 20 gram çiçeği yarım litre suda kaynatılır. Elde edilen çay yemeklerden sonra bir çay bardağı içilir. Düzenli olarak içildiğinde fayda sağlar.

Unutma beni Gaz Şişkinliğine İyi Gelirmi

Üçer haftalık kürler halinde aralıklı olarak kullanılmalıdır.Zira alışkanlık yapar. Sürekli kullanmak isteyenler iki hafta ara verip tekrar başlayabilir.sürekli kullanımı tavsiye edilmez.

Unutma beni Çiçeği Nelere iyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ayak Terlemelerini Önler Mideye İyi Gelir

  çitlembik nelere iyi gelir çitlembik mide ağrısına iyi gelir mi idrar söktüren bitkiler taş döktüren bitkiler terlemeyi önleyen bitkiler...

Kapat