Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sindirim Sistemi Hastalıklarına İyi Gelir.

23.10.2015
1.995
Sindirim Sistemi Hastalıklarına İyi Gelir.

yılan otu yılan otu nedir nelere iyi gelir yılan otu sindirim sistemine iyimi gelir yılan otu dolaşım sistemine yararlı mı yılan otu ile yılan kökü farklı ot mu…

Sindirim Sistemi Hastalıklarına İyi Gelir. Sıcak iklimlerde ormanlık alanlarda ve harabelerde yetişen tırmanıcı bir bitkidir Genellikle 1700 metreden yüksek dağlık bölgelerde yetişir. 100-110 cm yükseklikte, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Güzel sarıçiçeklerini ancak yıllar sonra oluşturabilir. Temmuz-eylül aylarında çiçeklenir. Silindir biçiminde parçalardan oluşan kök, 20-30 cm uzunluğa ulaşır. Genellikle kireçli topraklarda yetişir. Ülkemizde ender rastlanan bir bitkidir.

Yılan Otu Felçi Önlermi

Bilinçsizce toplandığı için, ülkemizde olduğu gibi, Avrupa ülkelerinde de soyu tükenmek üzeredir. Bu nedenle, Almanya da koruma altına alınmış, toplanması kesinlikle yasaklanmıştır. Kızılkantaron, Yabani Sarımsak, Su Sarmaşığı, Yılan otu, Sarıgentiyan, Sivri kökü, Defne yezit, Centiyan, Güşad otu, gibi yöresel isimlerle de bilinir. Az miktarda tanen, uçucu yağ ve şeker içerir.

Vücuttaki Beyaz Lekelere İyi Gelirmi

FAYDALARI: Sindirim sistemi hastalıklarını, sistemde hiçbir rahatsızlığa yol açmadan tedavi edebilen başlıca bitkilerden biri olarak kabul edilir. , iştahsızlığa yol açan sindirim yetersizliğinin ve şişkinliğin nedenlerini ortadan kaldırır. Ayrıca, dolaşım sistemini uyarıcı etkiye sahip olduğu da bilinir. Balla karıştırılıp yenilirse Cüzam’a, Felç’e, herhangi bir organdaki uyuşukluğa şifa verir. Vücutta oluşan beyaz lekelere sürülürse iyileştirir.

Yılan Otu Dolaşım Sistemine İyimi Geliyor

YILA OTU ÇAYI: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış kök, 1 bardak suda 4-5 dakika hafif ısıda kaynatılır, süzülür ve tatlandırılmadan içilir. Çay, yemeklerden önce, sıcakken içilmelidir. Bitki çayının içerdiği acı maddeler ve az miktarda tanen bazı bünyeleri rahatsız edebilir.

Yılan Otu İştahsızlığı Önlermi

Bu durumda, acı maddelerin etkisini azaltacak ve tanen maddesini tümüyle devre dışı bırakacak bir demleme biçimi uygulamak gerekir. Soğuk suda demleme biçimidir bu. Aynı miktarda ince kıyılmış kök 1 bardak suya eklenir, 7-8 saat bekletilir, süzülür ve ılıklaştırılarak içilir. Tatlandırmaya çalışılmamalıdır, çünkü tatlandırılması mümkün değildir. Yılan otu çayı, safra kesesi salgılarını da olumlu yönde etkiler.

Yılan Otu Sindirim Sistemine İymi Geliyor

UYARI: Önerilen dozajlarda alındığında, bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ama çok yüksek kan basıncından şikayetçi olanların, mide ve onikiparmak bağırsağı ülseri çekenlerin ve hamilelerin kullanmaması doğru olur. Ayrıca, çok ender olmakla birlikte, acı madde droglarına karşı alerjisi olanların ve kullanım sonrası baş ağrısı çekenlerin bu tür acı madde droglarından uzak durmaları önerilir.

Yılan Otu Sindirimi Kolaylaştırırmı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Krampı Önler, Stres Ve Depresyona İyi Gelir.

yılan kökü yılan kökü nelere iyi gelir yılan kökü saraya iyimi geliyor depresyona iyi gelen bitkiler yılan kökü krampı önler...

Kapat