Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sigarayı Bırakanlar ve Astım Hastaları Okuyun

07.07.2015
1.714
Sigarayı Bırakanlar ve Astım Hastaları Okuyun

akciğeri ne temizler astım nedir astıma ne iyi gelir zencefil nelere iyi gelir harnupun faydaları sarımsağın faydaları ekinezya çayı şifalı otlar şifalı meyveler…

Sigarayı Bırakanlar ve Astım Hastaları Okuyun Özellikle astım hastaları ve sigarayı bırakanların yaşam kalitesini arttıracak besinler…

Zencefil: Çok kuvvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri temizlemektedir. Çeşitli toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcıdır. Bu nedenle zencefil çayı veya zencefili direk olarak yiyebilirsiniz.

Zencefilin Faydaları

Sarımsak: Sarımsak kuvetli bir antioksidan olmasının yanı sıra, içinde bol miktarda bulunana alisin kimyasalı ile akciğerleri temizler.

Sarımsak Neye iyi Gelir

Okaliptüs: Okaliptüs doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra içinde yağlar barındırır. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir, kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar. Öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde bu kimyasal yağ kullanılır. Taze okaliptüs çayı bronşit ve sinüzite iyi gelir. Buharını solumak öksürük ve bronşite iyi gelir.

Okaliptüs Neye iyi Gelir

Ekinezya: Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcıdır.

Ekinezya Nelere Faydalı

Keçiboynuzu: Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır. 5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatılır ve aç karna içilirse sigaranın verdiği zararı düzeltmeye yardımcı olur.

Keçiboynuzu nelere şifa Olur

Ebegümeci: Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karına 1 bardak içilir. Bu uygulama ile, akciğerlerde ki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci, ayrıca balgam attırır, akciğer kanserini engeller.

Ebegümecinin Faydaları

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu İkili Terlemeyi Önler Ter Kokusunu Bitirir

ter kokusu ter kokusunu ne giderir elma sirkesi elma sirkesinin faydaları terlemeye ne iyi gelir şifalı otlar şifalı bitkiler şifalı...

Kapat