Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Şeker Hastalığına İyi Gelen İki Mucize Bitki

16.07.2015
10.555
Şeker Hastalığına İyi Gelen İki Mucize Bitki

şeker hastalığına ne iyi gelir pelit nedir pelit nelere iyi gelir palamut’un faydası nedir ishale iyi gelen bitkiler şifalı otlar şifalı bitkiler şifalı meyveler…

Şeker Hastalığına İyi Gelen İki Mucize Bitki Meşe palamudunun, çörek otu ile birlikte kullanılması şeker hastalarına fayda verir. Meşe palamudu bitkisinin kestane türünden aynı zamanda pelit denilen yemiş cinsinde sert ve tırnaklı bir meyvedir. Pelidin tatlı cinsi olmakla beraber genellikle tadı acıdır. Hayvan yemi olarak kullanılır hayvan yemi olarak iyi bir besin kaynağıdır. Kimyasal atıklardan uzakta, tarımsal ilaç ve gübre gibi etkenlerden etkilenmemiş bir bitkidir.Anadolu’da birçok hastalık tedavisinde kullanıldığı gibi,palamut kahve olarak da kullanılmaktadır.Bu kahve genelde şifa amacı ile kullanılmaktadır.Bitki, kabızlık yapıcı etkisinden dolayı özellikle ishal vakalarında kullanılır. Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu özelliğinden dolayı açık yaralarda tozu faydalıdır. Kanama durdurucu özelliğinden dolayı mide kanamalarında, damarlardaki büzücü etkisinden dolayı basurda kullanılır. Bazı eski kitaplarda prostat için kullanıldığı bilgileri mevcuttur.

Pelit Neye iyi gelir

Çörek otu ile birlikte kullanılması şeker hastalarına fayda verir. Özellikle çocuk ishallerinde, bel gevşekliğinde, frengiyi önleme de çok faydası görülür. İdrarın damla damla gelmesini kesmek için kullanılır. Yine özellikle altını ıslatan çocuklarda palamut tozunun balla macun yapılarak kullanılması büyük fayda verir.

Pelit Ne dir Neye iyi Gelir.

Bitkinin diğer faydalarını şöyle sıralamak Mümkün: Haricen pelit tozunun zeytinyağı ile karıştırılıp saç kıran bölgesine sürülmesi büyük fayda verir. Memeli basur hastalarında, palamut çayına bir pamuk batırılarak sürülmesi basur memelerini küçültür.Mide rahatsızlıklarında palamut çayı fayda verir ve ateş düşürücü etkisi vardır. İshal ve dizanteriyi kesip, bağırsak bozukluklarını giderir.

Meşe Palamudu Nelere faydalı

Meşe kabukları ve palamutla hazırlanan banyo suyu egzama için fayda verir. Ayrıca palamut, boya sanayisinde de kullanılmaktadır. Yaklaşık 500 yıl ömrü olan meşe ağacı ve meyvesi pelitin bilinen herhangi bir yan etkisinin olmaması bu bitkiye olan talebi de arttırıyor. Doktor tavsiyesiyle ve doz aşımı yapmadan kullanımı tıbbı tedaviye destek verir.

Meşe Palamudu Ne dir Nelere iyi Gelir.

Konu Aramaları:

pelitin faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Saç Dökülmesini Önleyen Mucize Besinler

saç neden dökülür saç dökülmesi nasıl önlenir hangi besinler saçlara iyi gelir saçlara iyi gelen bitkiler saçlara iyi gelen meyveler...

Kapat