Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Sarımsak Faydaları

10.01.2014
2.841
Sarımsak Faydaları

sarımsak faydaları nelerdir kalbe iyi gelen bitkiler mideye ve kana iyi gelen bitkiler vücuda iyi gelen bitkiler zayıflatan bitkiler cinselliğe çok iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Allium sativum-Tüm-Garlic.dir.Asıl vatanı Hindistan olmasına rağmen her iklimde ve her ülkede yetiştirilmektedir.Zambakgillerden bir bitkidir Meyveleri tüketilir.Sağlık sorunlarına karşı en sık kullanılan doğal bitkiler arasında ilk sıralarda gelir.

1-Doğal bir antibiyotiktir alerjilere karşı vücudun direncini artırır, kan şekerini düzenler yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Sarımsak çayı vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olurken sindirim sorunlarına iyi gelir.

2-Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur, mide parazitlerinin temizlenmesine yardım eder,sindirim sistemini temizler,gazın giderilmesini sağlar,sinüsleri açar,gribe iyi gelir, enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artırır.

3-Sarımsak çayı vücut yağlarının yakılmasında ve zayıflamada çok etkili bir ilaçtır. Sarımsak çayı içerisinde yağları yakmaya yarayan bir çok etken madde bulunmaktadır.

4-Zeytin ve zeytinyağı ile karıştırılıp yenilirse libidoyu ve meniyi artırır, iktidarsızlığa iyi gelir, cinsel organa kuvvet verir.

5-Ses kısıklığını geçirir, Solucan düşürür. Aybaşı kanamalarını düzenler, idrar söktürür.Kasık ağrılarına iyi gelir.Unutkanlığı önler,balgam söktürür,tansiyonu ve ateşidüşürür.

sarımsakbitkikurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Nar Faydaları

nar faydaları nelerdir safraya iyi gelen bitkiler kana iyi gelen bitkiler...

Kapat