Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Safra Taşı Düşüren Kürler

06.02.2019
69
Safra Taşı Düşüren Kürler

Bu Kürler Safra Taşınızı Düşürüyor

Sindirim güçlüğü ile belirti veren Safra taşı hastalığı şiddetli ağrılara neden oluyor. Tedavi edilmezse ölümcül olabiliyor. Uzmanlar, bu rahatsızlık için Çınar Ağacından elde edilen kürü öneriyor. Safra kesesinde biriken taşlar bu organda taş oluşumuna neden oluyor. Bu duruma genellikle safra kesesi iltihabı sebep oluyor. Üç tip safra taşı bulunuyor. 1. Safra boyaları: Kalsiyum ve kolesterolden oluşuyor.

Uzmanlarda Bitkisel Kürü Öneriyor

2. Saf kolesterolden meydana geliyor. 3. Yalnız safra boyalarından oluşuyor. Hasta genellikle bir süre safra kesesi iltihabı krizleri geçiriyor. Ya da uzun zamandan beri sindirim güçlüğü şikâyetlerinde bulunuyor. Sağ omuza yayılan şiddetli bir ağrı duyuluyor. Bu durum, neden olan taşın safra yolunu terk etmesine kadar sürüyor. Bazen bu taş, safra tıkanıklığı, devam eden ağrı ve artan sarılık olarak izliyor. Uzmanlar, bu tür şikâyetleri bulunanların vakit kaybetmeden uzman bir doktora danışmasını öneriyor. Ayrıca bitkisel kürleri öneriyor.

Safra Taşını Önleyen Mucizevi Kürler

1-Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç Çınar Ağacı yaprağı katın. Kaynattıktan sonra süzüp günde üç öğün birer yemek kaşığı için.

2-İyice yıkanmış ve temizlenmiş olan 5-10 adet karahindibayı (çiçek sapları) gün içinde aralıklarla yiyin.

3-Kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katın. Demledikten sonra süzün. Sabahları aç karnına akşamları ise yatmadan bir saat önce için.

4-Kaynar suyun içine bir çay kaşığı yabani mercan köşk katın. Demlendikten sonra süzün. Sabahları aç karnına ve akşamları yatmadan önce için.

5-Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç ayrık kökü katın. Kaynattıktan sonra süzüp üç öğün için.

6-Kaynar suyun içine bir çay kaşığı kuşdili katın. Demledikten sonra süzün. Sabahları aç karnına, akşamları yatmadan önce birer çay fincanı için.

7-Dövülerek toz haline getirilmiş dârıfülfül, şerbetçi otu, koyun otu, orman sarımsağı, acı pelin ve naneyi harman edin. Sonra bir litre elma suyunun içine üç çorba kaşığı katın. Süzdükten sonra saat başı için.

8-Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı koyun otu katın. Demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzün. Günde iki kez, sabahları aç karnına ve akşamları yatmadan bir saat kadar önce birer çay fincanı için.

Turp Suyu İle Nasıl Tedavi Olunur

Bir miktar turpu mikser geçirilip, bir tülbent yardımıyla suyu sıkılıp sabahları aç karnına bir çay fincanı için. Bu durum 21 gün boyunca yavaş yavaş arttırılarak (sabahları aç karnına 4 çay fincana kadar) içilir. Bu kürün sonunda tekrar bir çay fincanına düşecek şekilde yavaş yavaş  azaltılarak 21 gün boyunca içilir.

Bir miktar pancarı mikserden geçirilip, bir tülbent yardımıyla suyu sıkılıp sabahları aç karnına bir çay fincanı için. Bu durum 21 gün boyunca yavaş yavaş artırarak (sabahları aç karnına 4 çay fincana kadar) için. Bu kürün sonunda tekrar bir çay fincanına düşecek şekilde yavaş yavaş azaltılarak 21 gün boyunca içilir.

Bir miktar ince kıyılmış okaliptüs yaprağını bir şişeye doldurun. Üzerine ağzına kadar zeytinyağı ekleyin. Ağzını sıkıca kapatıldıktan sonra şişeyi iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletin. Günde üç kez bir kahve fincanı suyun içine beşer damla damlatılarak için.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kırlangıç Otu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kırlangıç Otu Nedir, Nelere İyi Gelir ? Son zamanlarda sık merak edilen sorulardan birisi. Ülkemizde yetişen ve oldukça şifalı bir...

Kapat