Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Saç Ve Cilt Bakımı İçin İdeal Bir Doğal Ürün.

11.10.2015
1.854
Saç Ve Cilt Bakımı İçin İdeal Bir Doğal Ürün.

ayva çekirdeği jölesi ayva çekirdeği maskesi cilde iyimi geliyor sivilcelere iyi gelen cilt maskeleri ayva çekirdeğinden saç jölesi nasıl yapılır ayva jölesi şifalı mı…

Saç Ve Cilt Bakımı İçin İdeal Bir Doğal Ürün Doğanın bize sunduğu mucizelerden birisi: Ayva çekirdeği Sonbahar ayı itibari ile kış sonuna kadar bu mucize meyveyi marketlerde bulmak mümkün. Ayvayı afiyetle yerken, ayva çekirdeklerini kesinlikle atmayın. Bu çok amaçlı küçük çekirdekler ile evinizde mucizeler yaratabilirsiniz. Ayva çekirdeklerinden, tatlı jölesinden tutunda saç jolesi, sıvı dezenfektan, sivilce maskesi, cilt maskesi yapmak mümkün. Saç bakımı ve cilt bakımı için ideal bir doğal üründür.

Ayva Çekirdeklerinden Saç Jölesi Yapılıyormu

Ayva Çekirdeği Faydaları Nelerdir? 5-6 gram ayva çekirdeği; 1 bardak su içinde 15 dakika kaynatılır ve ılıtıldığında jolemsi bir sıvı oluşur. Ayva çekirdeği ile oluşan bu sıvı boğaz ağrıları için kullanılır. Göğsü yumuşatır. Aynı şekilde sindirim sistemi içinde faydalıdır. Jolemsi kıvamı sayesinde kabızlığı ve ishali keser.

Ayva Çekirdeklerinde Jöle Nasıl Yapılıyor

Yukarıda tarifini verdiğimiz tentür, aynı zamanda cilde sürüldüğünde cildi yumuşatır ve nem kapasitesini arttırır. Egzama, sivilce ve yanık için uygulanabilir. Ayva çekirdeği jolesi dudaklara sürüldüğünde, dudak çatlaklarını, ele sürüldüğünde el çatlaklarını gidermeye yardımcı olur.

Ayva Jölesi Kabızlığı ve İshali Keser

Ayva çekirdeği suda bekletildiğinde kendiliğinden jöle kıvamını almaktadır. Başka hiç bir katkı maddesi istememektedir. Bu % 100 doğal jöle ile el ve vücut kremi, saç kremi ve jolesi yapmak mümkündür.

Ayva Çekirdeği Saç Bakımında Kullanılırmı

Aşağıda tarifini vermeden önce tek dezavantajı çabuk bozulmasıdır. Bu sebeple kesinlikle temiz bir kap içinde hazırlanmalı, su yerine ise gül suyu kullanılmalıdır ve hazırlanan jöle buzdolabında saklanmalıdır. Kullanma süresi ise değişken olmakla birlikte 10-15 gün arasındadır.

Ayva Çekirdeğinden Elde Edilen Jöle Cilde İyimi Geliyor

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Hazırlanır? Ayva çekirdeği ile tatlı jolesi hazırlamak: 1 Su bardağı temiz su, 1 yemek kaşığı dolusu ayva çekirdeği, bir tatlı kaşığı şeker ile hazırlanır. Şeker suda eritilir ve içerisine ayva çekirdekleri eklenir. Ardından, oda sıcaklığında 1 gün ağzı kapalı bekletilir. Ertesi gün temiz bir tahta kaşıkla karıştırılarak ağzı kapatılır ve buzdolabına kaldırılır.

Ayva Çekirdeği Jölesinden Vucut Kremi Yapılırmı

Buzdolabında bir hafta bekletilir. Bekletilme esnasında günde bir-iki kez karıştırılır. Bir hafta sonunda bir tülbent yardımı ile süzülür ve buzdolabında temiz bir kap içinde saklanır. İçerisinde şeker dışında katkı maddesi olmadığından kısa zamanda tüketilmesinde fayda vardır.

Ayva Çekirdeği Jölesi Sivilcelere ve Kırışıklıklara iyimi Gelir

Cilt Bakımı ve Saç Bakımı için Ayva çekirdeği : Bir su bardağı gül suyu içine 15-20 adet ayva çekirdeği atılır ve bir süre bekletilir. Jöle kıvamını aldığında çekirdekler, temiz bir tahta spartula ile çıkarılır. Kesinlikle kirli bir şey değdirilmemelidir. Ayva çekirdekleri ne kadar suda beklerse jöle kıvamı o kadar artar ancak maksimum 1 günü geçmeyecek kadar bekletilmesi daha uygundur. Daha sonra buzdolabına ağzı kapalı bir kapta kaldırılmalıdır.

Ayva Çekirdeklerinde Jöle Nasıl Yapılıyor

Bu jöle saçlara sürüldüğünde saç tellerini belirgin bir ölçüde kalınlaştırmak tadır. Aynı zamanda şekil vermek amacıyla normal jöle yerine kullanılabilmektedir ve normal jöleden daha etkilidir. Cilt maskesi şeklinde uygulandığında ise temiz cilde uygulandıktan 15 dakika sonra cilt yıkanır. Ayva çekirdeği maskesi dediğimiz bu uygulama, özellikle sivilce ve sivilce lekelerini onarıcı, kırışıklık giderici olarak kullanılabilir.

Ayva Çekirdeğinden Elde Edilen Jöle Cilde İyimi Geliyor

Uyarı: Ayva çekirdeği ile jöle hazırlarken lütfen temizlik ve hijyen kurallarına dikkat edin. Ayva çekirdekleri su ile temas ettiğinde çabuk bozulurlar, çok beklemişse kullanmayın, ışıktan uzak tutun ve buzdolabında muhafaza edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Menopoza Ve Adet Düzensizliğine İyi Geliyor.

kılıçotu kantaron koyunkıran otu kılıç otu menopoza faydalı mı kılıçotu yağı yaraları iyileştirir mi iştahı açan ishali kesen bitkiler astma...

Kapat