Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Saç Dökülmesini ve Kepeklenmeyi Önler

03.10.2015
1.661
Saç Dökülmesini ve Kepeklenmeyi Önler

baldırıkara venüs saçı baldırıkara saç dökülmesini önlüyor mu saç kepeklenmesini önleyen bitkiler balgam söktüren bitkiler adet düzenleyen bitkiler mesane taşlarına eriten bitkiler…

Saç Dökülmesini ve Kepeklenmeyi Önler Baldırıkara diğer adı ile fujer olarak bilinen Eğrelti otugiller familyasından gelen bir bitkidir. Genellikle nemli yerlerde dere kenarlarında yetişmekte olup. 30 40 cm boylarına kadar uzayabilen otsu bir bitkidir. Venüs saçı olarak da bilinir Yapraklarının yapısı at yelesini andırmaktadır. Yurdumuzun hemen hemen her yerinde yetişir. Baldırıkara bitkisinin de iyisi ve kötüsü bulunmaktadır.

Baldırıkara Adet Kanamalarını Düzenliyormu

Bunu ayırt edebilmek de çok kolaydır. Siyah olan dallarının kırmızıya yakın olanı ve yaprağı yeşil olanı iyi bir baldırıkara olduğunu göstermektedir. İçeriğinde tanen, müsilaj, uçucu yağ ve bir miktar şeker bulunmaktadır. Yeşil olan yaprakları kurutulup kaynatıldığında etkili ve yararlı olacaktır.

Baldırıkara Saç Dökülmesini Önlüyormu

Faydaları: Göğsü yumuşatır, Balgam söker, Öksürüğü keser, kurutulmuş yapraklarının haşlanması ile elde edilen su ile saçlar yıkanırsa saçlar gürleştirir ve canlılık kazanır. Böbrek ve Mesanedeki taş ve kumları eritir.

Baldırıkara Saç Kepeklenmesini Önlermi

Aybaşı kanamalarını düzenler, grip ve nezleye iyi gelir. Kepeği ve saç dökülmesini engeller. Derideki şişlikleri indirir. Mide ağrılarını keser. İlaçlara da tat verici olarak kullanılır. Fazla kullanılırsa dalak ve dalak damarlarına zarar verir.

Baldırıkara Saçları Gürleştirirmi

Baldırıkara otu nasıl kullanılır: Yaprakları yaş ve kuru olarak kullanılır. Şurubu yapılır. İlaçlara tat verici olarak da katılır. 1 lt suya 50 gr kadar kuru bitki atılıp demlenerek çay olarak içilebileceği gibi saç diplerine de masaj yaparak sürülürse saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler.

Baldırıkara Adet Kanamalarını Düzenliyormu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Öksürüğü Keser,Göğsü Yumuşatır, Balgam Söktürür

kabalak otu öksürüğü keser mi kabalak otu balgam söktürür mü soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler damar açan bitkiler akciğere iyi...

Kapat