Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Saç Dökülmesine, Sivilcelere İyi Gelir

08.02.2016
1.299
Saç Dökülmesine, Sivilcelere İyi Gelir

incir yağının faydaları nelerdir incir yağı cildi güzelleştirir mi incir yağı sivilceleri yok eder mi incir yağı saç dökülmesini önlüyor mu şifalı meyve yağları…

Cinsel isteği artıran incirin kendisi gibi çekirdeğinin yağı da birçok derde deva oluyor. Saç dökülmesine, gebelik çatlaklarına ve sivilcelere adeta ilaç gibi etki ediyor… Doğanın mucizevî meyvelerinden incir, cinsel isteği artırıp, iktidarsızlığa iyi geliyor. İncirin çekirdeğinden yapılan yağ da pek çok rahatsızlıkla savaşıyor. Omega deposu olan yağın saçları canlandırıp dökülmesini engellediğini söyleyen uzmanlar, faydalarını ise şöyle sıralıyor…

İncir çekirdeği yağı Doğum sonrası oluşan çatlakları gideriri mi

FAYDALARI: İncir çekirdeği yağı; magnezyum, kalsiyum, potasyum, bakır, demir gibi mineraller ve çok güçlü antioksidan kaynağı olan A, E ve K vitaminleri bakımından hayli zengindir. Ayrıca metabolizma için koruyucu etkiye sahiptir. Yüksek oranlarda Omega 3-6-9 yağ asitleri içermesi nedeniyle cildi dıştan içe besleyerek nemlendirir, güzellik verir.

incir yağı saçları canlandırıp dökülmesini engelliyor

SAÇ DÖKÜLMESİ: İlk olarak incir çekirdeği yağını saç diplerinize sürün. Sonra sıcak bir suda ıslattığınız havluyu iyice sıkıp saçınıza sarın. Biraz beklettikten sonra saçlarınızı yıkayıp durulayın. Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Boyun bölgesindeki kırışıklıklara karşı incir çekirdeği yağı sürebilirsiniz.

ÇATLAKLAR: Doğum sonrası oluşan çatlaklar birçok kadının ortak derdi. 3 ila 6 hafta içerisinde doğumdan kaynaklanan çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Bunun için incir çekirdeği yağını çatlak bölgesine sürüp yedirmeniz yeterli.

İncir Çekirdeği Yağı Omega 3 yağı deposudur

KIRIŞIKLIKLAR: Boyun bölgesindeki kırışıklıklara karşı incir çekirdeği yağı sürebilirsiniz. Yüze uyguladığınızda da cildiniz canlanacaktır.

incir çekirdeği yağı saç dökülmesini önlermi

SİVİLCELER: Çoğunlukla ergenlik dönemlerinde görülen sivilce birçok gencin canını sıkar. Siyah ve beyaz noktalar için de incir çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Günde 3 defa sivilceli bölgeye sürerseniz kısa sürede olumlu sonuçlarını görürsünüz.

İncir çekirdeği yağı cinsel isteği artırır mı

FAZLA KİLO: Zengin lif yapısı sayesinde zayıflamaya yardımcı olan incir çekirdeği yağı kilo vermeyi kolaylaştırır. Metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca yüksek tansiyona karşı da faydalıdır.

incir çekirdeği yağı kilo vermeyi kolaylaştırır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Mutluluk salkımı Cinsel Gücü Artırıyor

cinselliği artıran besinler nelerdir hangi besinler afrodizyakdır üzüm cinselliğe iyimi geliyor çilek afrodizyak mı vücut direncini artıran meyveler şifalı otlar......

Kapat