Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Rüşeym Yağı Nedir Nelere İyi Gelir

15.07.2016
1.157
Rüşeym Yağı Nedir Nelere İyi Gelir

rüşeym yağı nedir rüşeym yağı yaşlanmayı geciktirir mi rüşeym yağı cinsel gücü artırıyor mu rüşeym yağı prostata iyi gelir mi rüşeym yağı cilde faydalı mı…

Rüşeym yağının, Latince adı “Wheat Germ” olan bitkisel yağ çeşidinin içeriğini buğday özü oluşturmaktadır. Buğday taneciğinin en tepesindeki cücük ten elde edilen bu yağ, buğday bitkisinin iç bölümünden oluşmaktadır ve bitkinin oluşmasını sağlayan en önemli kısımdır. Doğal E Vitamin olarak adlandırılan bu cücük buğdaya hayat veren, Folik asit, Demir, Thiamin Çinko ve Magnezyum gibi birçok mineral ve vitamin içermektedir. Buğdayın canlı embriyo bölümünden elde edilen Rüşeym yağı buğdayın hacminin %2-3’ünü oluşturmaktadır.

Buğday Ruşeym Yağının Faydaları Nelerdir.

RÜŞEYM YAĞININ FAYDALARI: Vücut için gerekli pek çok besini yüksek miktarda doğal olarak bulunduran Rüşeym Yağı özellikle yüksek miktarda B1 ve A vitamini içermektedir. Yüksek protein kalitesine sahip olan Rüşeym yağı omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini de bol miktarda içermektedir. Antioksidan özelliği yüksek olan buğday ruşeymi özellikle diyetlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Vücut sağlığı açısından genel büyüme ve kemik gelişiminde oldukça etkilidir. Vücut içinde hücrelere zarar verici nitelikte olan molekül ve bakterilere karşı koruma gücü sağlamaktadır. Diğer açıdan hücre zarının dayanıklığını arttırarak bağışıklık sisteminin desteklenmesini gerçekleştirmektedir.

Ruseym yağı nedir nasıl yapılır

Rüşeym yağı prostat kanserine karşı koruyucu niteliği ile öne çıkmaktadır. Buğday rüşeymi Alzheimer hastalığına karşı korumaya yardımcı olarak beyin fonksiyonlarının sağlıklı devam etmesine yardımcı olmaktadır. Sinir sistemindeki destekle sağlıklı olarak sinir sisteminin devamlılığını sağlamaktadır. Diyabeti yüksek hastalarda damar hasarını önleyici niteliği bulunan buğday rüşeymi yeterli düzeyde alındığı takdirde damarların yağlanmasını da engellemektedir.

Ruşeym Yağı Üreme sağlığını korurmu

Yeterli derecede alınan buğday Rüşeymi genlik koruyucu etkisi sayesinde yaşlanma etkilerini azaltmaktadır. Selülit tedavisinde kullanılan buğday Rüşeymi yanık ve cilt sorunlarında tedavi edici olmaktadır. Bu yağ yiyecek türü olarak salatalarda kullanılmaktadır.

Ruşeym Yağı Alzheimer riskini azaltırmı

Çocukların da tüketmesi için yoğurtla servis edilerek tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Işığa karşı hassas bir yağ olan buğday ruşeymi oda sıcaklığında ve loş bir ortamda korunmalıdır. Bu yağ güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra anti inflamatuar yani iltihaplanma karşıtı özelliği vardır ve antimikrobiyal dır yani mikrop öldürücüdür. İnsan vücudunda bulunan Glutatyon maddesinin etkinliğini arttırıcı özelliği vardır. Glutatyon maddesi tüm antioksidanların anası olarak kabul edilir.

Ruşeym Yağı Kırışıklık tedavisinde kullanılırmı

İçeriğinde bulunan oktasanol ve polikasanol yağları sayesinde kalp ve damar sağlığı için oldukça faydalıdır. Kasların içerisinde bulunan glikojen depolarını korur ve oksijen kullanım kapasitesini arttırır. Böylece spor yapan kişilerde performansı arttırır. Beyin fonksiyonlarının sağlıklı devam edebilmesini sağlar ve Alzheimer riskini azaltır.

Ruşeym Yağı Selilüte iyi gelir mi

Üreme sağlığını korur. Sağlıklı büyüme ve kemik gelişimini destekler. Prostat kanserine karşı koruyucu özellik taşır. Hücre zarının dayanıklılığını arttırır ve hücrelere zarar veren molekülleri etkisiz hale getirir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Sinir sistemi sağlığının korunmasına yardımcı olur. Diyabet sebebiyle oluşan damar hasarlarının engellenmesini sağlar.

Ruşeym Yağı yıpranmış saçları onarırmı

Kalp ve damar sağlığını destekleyicidir. Kan basıncını düşürür. Kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur. Anti aging etkisi güçlüdür, gençliğin korunmasına yardımcı olur ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Cilde sarımsı bir renk veren yağ depolanmalarının yok edilmesine yardımcı olur. Kırışıklık tedavisinde kullanılır. Selülitü azaltmada kullanılır.

Ruşeym Yağının afrodizyak özelliği vardırmı

Cilt yüzeyinde yaşanan yanık, yaralanma gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Kuru ve çatlak ciltlerin tedavisinde kullanılır. Cildi besler, canlandırır ve hücre yenilenmesini hızlandırır. İşlem görmüş ve yıpranmış saçların sağlığına kavuşmasında etkilidir. Ayrıca hassas saçların güçlenmesine de yardımcı olur. Gözde katarakt oluşumunu geciktirir. Doğal bir afrodizyak özelliği vardır. Rüşeym yağının çörek otu yağı ile birlikte kullanılması önerilmektedir.

Ruşeym Yağı Alzheimer riskini azaltırmı

UYARI: Glutene alerjisi olanlar ve çöl yak hastaları kullanmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Mucize Yağ İktidarsızlığa, Kısırlığa Çare Oluyor

keten tohumu yağı kansere türlerine karşı korur mu keten tohumu yağı iktidarsızlığa iyi gelir mi keten tohumu yağı kısırlığa çare...

Kapat