Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Romatizma ve Kireçlenmeye Karşı Elma Sirkesi

01.12.2016
1.746
Romatizma ve Kireçlenmeye Karşı Elma Sirkesi

elma sirkesi kemikleri kuvvetlendirir mi elma sirkesi saçlara iyiyi gelir mi elma sirkesi cildi güzelleştirir mi elma sirkesi eklem kireçlenmesine faydalı mı…

Kireçlenme ya da tıptaki adı ile osteoartri, dünya genelinde milyonlarca insanı etkisi altına almış olan bir kemik sorundur. Kemikleri dış etkenlerden koruyan ve uç kısımlarında bulunan kıkırdak dokusunun zaman içinde bozulması sonucu meydana gelen kireçlenme, vücuttaki herhangi bir eklem üzerinde oluşabilmektedir. Fakat kireçlenmeden yaygın olarak etkilenen eklemler genellikle, eller, dizler, kalça kemikleri ve bel kemiği şeklindedir. Kademeli olarak ilerleyen kireçlenmenin çaresi yoktur fakat; sağlıklı kilo değerlerinin korunması, hareketli bir yaşam stili ve diğer bazı tedavi yöntemleri yardımıyla, hastalığın ilerleme sürecini yavaşlatmak, ağrıları azaltmak ve eklem işlevini geliştirmek mümkündür.

elma-sirkesi-kan-sekerini-duzenler-eklemlere-iyi-gelir-kalbe-yararlidir

Romatizma ağrı ve hareket sınırlanması yapan eklem ve bağ dokusu iltihaplarının genel adıdır. 190 çeşidi vardır. En sık rastlananı ise halk arasında ihtiyarlık romatizması veya kireçlenme olarak tabir edilen artrozdur. Bu rahatsızlıkta özellikle diz eklemlerinde hareketler ağırlaşır ve her harekette kıtırtı şeklinde sesler duyulur.

elma-sirkesi-guta-iyi-geliyor-mu

Hareketli yaşayanlarda kireçlenme ihtimali olması daha azdır. Tedavisinde ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Bunun yanında kaplıca tedavisi ve fizik tedaviden de fayda görenler vardır. Ama besin takviyesi de ihtiyarlık romatizmanın hafiflemesinde önemli rol oynar. İşte kireçlenmenin doğal ilaçları:

elma-sirkesi-ile-eklemlerinizi-ve-bacaklarizi-guvenceye-alin

ELMA SİRKESİ: Kemik yapısı için gerekli olan kalsiyum, magnezyum, silis, manganez ve potasyum gibi elementler açısından zengindir. Aynı zamanda, kalsiyum gibi, sağlam bir iskelet yapısı için önemli olan bor elementi de ihtiva eder. Borun, steroid hormonlarının serbest kalmasında karmaşık bir rolü vardır. Menopoza girmiş kadınlarda osteoporoza karşı gerekli bir mineraldir.

elma-sirkesi-kreclenmeye-faydali-mi

ENGİNAR: Vücuttaki zehri atma etkisi sayesinde başta romatizma olmak üzere gut hastalığı ve eklem yanmasına karşı birebirdir. Folik asit ve potasyum kemikleri güçlendirir.

DOMATES: C vitamini deposudur. Kemiklere kuvvet verir.

TAHILLAR: Romatizmanın yol açtığı eklem yanmaları ve romatizmal ağrıları hafifletir. KEKİK: Kekik yağı banyoda sürüldüğü zaman, romatizma ağrılarını büyük bir oranda azaltır.

kepekli-saclara-elma-sirkesi-iyi-gelir-mi

KUŞKONMAZ: Folik asit, C ve E vitaminleri içerir. Yenilen besinlerin vücuttaki zehirli kalıntılarını atmayı sağlar. Bu özelliği ile romatizmal hastalıklara faydalıdır.

eklem-agrilarina-elma-sirkesi-iyi-gelir-mi

ÇINAR YAPRAĞI: 1 su bardağı klorsuz suyun içine 1.5 yemek kaşığı kurutularak ufalanmış olgun çınar yaprağı koyarak 1 dakika kaynatın. Ilıtıp, süzün. 15 gün boyunca öğünler arasında aç karnına günde iki kez için. Üç günlük aradan sonra bir 15 gün daha tekrar edin.

elma-sirkesi-cildi-guzellestiriyor-mu

BALIK YAĞI: Araştırmalara göre düşük dozda balık yağı kullanan hastaların kireçlenmeye bağlı diz ağrıları hafifliyor. Uzmanlar, balık yağının uzun zaman kullanılmamasının mideye zarar vereceği için balığı öneriyor.

kireclenmeye-elma-sirkesi-uygulamasi-nasil-yapilir

FİZİK TEDAVİ: Araştırmalara göre hareketli olan bireylerde kireçlenmeye bağlı romatizma çıkma ihtimali büyük ölçüde azalıyor.

elma-sirkesi-kreclenmeye-faydali-mi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cilveli Çay Gençleştirir Ve Kilo Verdirir

cilveli çay nedir nasıl yapılır cilveli çay kalbi korur mu cilveli çay yaşlanmayı geciktirir mi cilveli çay kolesterolü düzenler mi...

Kapat