Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Romatizma ve Kas Ağrılarına İyi Geliyor.

10.10.2015
1.595
Romatizma ve Kas Ağrılarına İyi Geliyor.

demirhindi demirhindi şerbeti nedir demirhindi şerbeti serinletir mi ağız kokusunu gideren bitkiler mide ekşimesine ne iyi gelir şifalı bitkiler şifalı otlar…

Romatizma ve Kas Ağrılarına İyi Geliyor Demirhindi, sıcak ülkelerde yetişen, sarı-kırmızı salkımlar halinde çiçekleri ve koyu kırmızı renkte, mayhoş tatta meyveleri olan, 20-25 metre boylarında bir ağaçtır. Osmanlı’da ana maddesini bu meyvenin oluşturduğu. 40 çeşit baharattan oluşan ve tamamen doğal olan her derde deva bu şerbet, Osmanlı Padişahlarının gözdesi şifa kaynağı Meşhur Demirhindi Şerbetidir.

Deirhindi şerbeti Ruhsal Sıkıntıları Giderirmi

Şerbet, önce yüksek ateşte daha sonra da orta ve kısık ateşte toplam 6 saat kaynatılıyor. Kaynatıldıktan sonra içine tamamen doğal bal ilave edilen şerbet, 2 saat daha kaynatıldıktan sonra soğumaya bırakılıyor ve ardından servis ediliyor.

Demirhindi Şerbeti Bağırsakları Çalıştırırmı

Üç farklı aşamadan geçirilerek oldukça zahmetli bir şekilde hazırlanan ve birçok padişah tarafından şifalı olduğu gerekçesiyle tercih edilen Demirhindi Şerbeti içerken, özellikle zencefil, tarçın, havlucan ve karanfilin tatları alınıyor. Şerbet yaz aylarında serinletici ve rahatlatıcı özellikleri nedeniyle tercih ediliyor.

Demirhindi Bitkisinden Reçel Yapılırmı

Şerbetin sağlık açısından önemli faydaları bulunuyor, Mide ağrıları, mide ekşimesi, soğuk algınlığı, nezle, bağırsak parazitleri, ruhsal sıkıntılar, romatizma ve kas ağrılarına iyi geliyor. Kaynatılan suyu içildiğinde bağırsak solucanlarını düşürmekte faydalıdır.

Demirhindi Şerbeti serinletirmi

Ayrıca, şerbetin iştahı açıcı, bağırsak gazını sökücü, ağız kokusunu giderici, beden ve zihin gücünü artırıcı özellikleri olduğu biliniyor. Meyvesi dışkıyı yumuşatarak kabızlığı giderir ve bağırsakları temizler. Vücudu rahatlatır. Susuzluğu giderir ve serinlik verir.

Demirhindi Şerbeti Zihni Açıyormu

Demirhindi ağacının meyveleri yenebileceği gibi baharat olarak da kullanılır. Ayrıca, reçel ve demirhindi şerbeti yapımında kullanılır. Sadece Demirhindi ile şerbet yapmak için çekirdekleri alınmış demirhindi meyveleri kaynar suda bir süre kaynatıldıktan sonra suyu süzülür. Süzülen suya bolca şeker ya da bal katılarak, bu su tekrar kaynatılır ve süzülür. Elde edilen şerbet soğutulduktan sonra keyifle içilir.

Demirhindi Şerbeti Mideye Faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Boğmaca, Gut ve Kalbe İyi Gelir.

kurtboğan otu kurtboğan nedir nelere iyi gelir kurtboğan guta iyimi gelir boğmacaya iyi gelen bitkiler romatizma ağrılarına ne iyi gelir...

Kapat