Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Reishi Mantarı Bir Tek Ölüme Çare Değil

05.03.2016
1.459
Reishi Mantarı Bir Tek Ölüme Çare Değil

kırmızı reishi mantarı hangi hastalıklara iyi gelir astıma bronşite iyi gelen mantar türleri reishi mantarı kansere hepatite iyi gelir mi reishi mantarı cilde faydalı mı.

Japonca’da ‘ölümsüzlük’ anlamına gelen kırmızı Reishi mantarı, başta kanser olmak üzere birçok hastalıktan koruyor, ömrü uzatıyor. Mucizevî gıdaların başında kırmızı Reishi mantarı geliyor. Bu mantarı özel kılan ise adeta ölümsüzlük vaat etmesi. Öyle ki, faydaları bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış olan Reishi mantarı, çayı ve çorbasının yanı sıra kahve olarak da satılmaya başladı. Sağlıklı, uzun bir yaşam sürmek ve her yaşta genç kalmak için kırmızı Reishi mantarını tavsiye eden uzmanlar, yararlarını şöyle sıralıyor…

Reishi Mantarı felç gibi riskleri önler

FAYDALARI: 1-Kanser riskine karşı koruyucu etkileri vardır. Kanser yönünden risk grubunda olan kişilerin (ailesinde kanser vakası olan, yoğun stres altında veya yoğun hava kirliliği ortamında çalışan, işi gereği radyasyon ve/veya kimyasallara maruz kalan) özellikle kullanması önerilir.

Reishi Bağışıklık sistemini güçlendirir

2-Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile genetik, bulaşıcı ve yaşlanmaya bağlı gelişebilen birçok hastalığa karşı koruyucu özelliği vardır.

3-Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Böylelikle kalp krizi ve spazmı, damarlarda tıkanma, felç gibi riskleri önler.

Reishi Kan dolaşımını düzenler

4-Vücutta biriken toksinlerden arınmayı kolaylaştırır. Kandaki oksijen miktarının artmasına ve kan akışının düzenlenmesine yardımcı olur. Böylelikle cilde gelen oksijen ve besin miktarında yükselme, cilt üzerinde iyileştirici etkiler gözlemlenebilir.

Reishi Mantarı Kanser riskine karşı korur

5-Sinir, dolaşım, solunum, boşaltım, kas ve kemik sistemlerini güçlendirici özelliğiyle öne çıkar. Yüksek tansiyon, kolesterol, diyabet, bronşit, prostat gibi problemlere iyi gelir. Karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korur ve bu hastalıklarla savaşır.

Reishi mantari Karaciğer bozukluklarına iyi gelir

6-Kan akışını ve dolayısıyla cilde gelen besin miktarını artırarak ciltte iyileştirici (anti-aging) etkiler gösterir. Güneş yanıklarında, aknelerde ve diğer cilt problemlerinde etkilidir. İnce kırışıklıkları giderir ve yaşlılık lekelerinin rengi açılır. Özetle:

Reishi Mantarı kas ve kemik sistemlerini güçlendirir

Efsane mantar Reishi Ganoderma Lucidum kalp, beyin, karaciğer ve akciğeri koruyucu olmasının yanında, bağışıklık sistemini de güçlendirdiği, hastalıklara karşı direnci de arttırdığı, akne, adet düzensizliği, Alzheimer, anoraksiya, astım, bronşit, depresyon, eklem romatizması, epilepsi, hemoroid, hipertansiyon, kanser, kireçlenme, kronik hepatit, katarakt, Obezite, gut, nezle, rinit, retinal pigment dejenerasyonu, saç dökülmesi, nefrit, nevrastani, ülser ve uykusuzluk gibi birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğu görülmüştür.

Reishi Mantarının cilt üzerinde iyileştirici Etkisi vardır

UYARI: Reishi mantarının yan etkileri olmasa da mutlaka bir doktora sorup kullanmakta fayda var. Bazı hassas bünyelerde ilk kullanımda 1-2 gün sürebilen hafif mide bulantısı, baş dönmesi, eklem ağrısı ve deri döküntüsü gibi semptomların görülebileceğini söyleyen uzmanlar, Reishi (Ganoderma lucidum) mantarı vücutta birikmez. 10 yaş üzerinde herkes kullanabilir. Ancak belli özellikleri nedeni ile bazı durumlarda kullanılması önerilmez.

Reishi Mantarı Kanser riskine karşı korur

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Maca Vajinusmusa Cinsel İsteksizliğe İyi Gelir

maca nasıl bir sebzedir hangi hastalıklara iyi gelir maca ruhsal hastalıklara iyimi gelir düşük cinsel isteksizliğe maca iyi gelir mi...

Kapat