Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ravent Kabızlığı Önler Sindirimi Kolaylaştırır

08.08.2015
2.004
Ravent Kabızlığı Önler Sindirimi Kolaylaştırır

ravent nedir nelere iyi gelir kabızlık önleyici bitkiler mideye iyi gelen bitkiler kanı temizleyen bitkiler ışkın nedir şifalı otlar şifalı bitkiler şifalı meyveler ravent…

Ravent Kabızlığı Önler Sindirimi Kolaylaştırır Karabuğdaygiller familyasındandır. Ravent 1-2 metre boyunda çok yıllık oldukça güçlü bir bitki olup ilk 3 – 4 yıl çiçek açmaz ve bütün gücünü köklere verir. Yaprakları oldukça büyüktür ve boyu 1 metreyi bulabilir. Uzun saplı, sarımsı, yeşil renktedir. Üst yaprakları ise oldukça küçüktür ve sapı da oldukça kısadır. Çiçekleri sapın en üst kısmında topluca bir arada dizili olup sayısız çiçekten meydana gelir bazen sarımsı yeşil, bazen esmerimsi yeşil renkte olabilir.

Ravent Kabızlığı Önlüyormu

Kökleri, ana kök kafa büyüklüğünde olup çevresine yayılan yan kökler ve yumrulardan meydana gelir. Halk arasında Ravend-i Hindi, Ravendiyye, Işgın, Rheum, Rhubarb, Rhubarbe gibi isimlerle de bilinir. Anayurdu Uzak doğu olan ravent, ülkemizde Doğu Anadolu Bölgesinde, Işkın ya da Işgın denilen tek türü yetişir.

Ravent Mideye İyimi Gelir

Bitki, tanen ve kokulu esansları içerir. Kökleri Ekim – Kasım aylarında sökülür temizlenir, küçük parçalara ayrılır, güneşte veya soba üzerinde hafif ateşte kurutulur.

Ravent Nedir Nelere İyi Gelir

Faydaları: Kabızlığı önler, sindirimi kolaylaştırır, fazla alınırsa müshil etkisi gösterir. Bedeni güçlendirici tonik etkisi vardır. Mideyi güçlendirip kanı temizler. Bazı durumlarda mide ve bağırsak kramplarına neden olabilir. Uzun süreli ve fazla alımı kalp ritm bozukluklarına neden olabilir.

Ravent İştahı açarmı

Kullanım Şekli:1 kaşık kurutulmuş bitki kökü 1 bardak su içinde önce kaynama noktasına kadar ısıtılıp sonra ateş kısılarak 10 dakika daha ısıtılması sürdürülür. Hazırlanan çay sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez birer bardak içilir.

Ravent Kan Temizliyormu

 

UYARI: 12 yaşından küçükler, hamileler ve emzirme dönemi içinde olanların kullanması sakıncalıdır. Ravent kökü, idrarı sarı ya da kırmızı renge boyayabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kalp Damar Hastalarına Suyundan Daha Çok Faydası Var

nar kabuğu nelere iyi gelir nar kabuğu çayı nasıl yapılır damar hastalıklarına ne iyi gelir şeker hastalığına iyi gelen çaylar...

Kapat