Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ramazan Ayında Tüketin Rahat Edin

30.04.2019
49
Ramazan Ayında Tüketin Rahat Edin

Meyan Kökü Şerbeti Nelere İyi Gelir ?

Ramazan ayında çok tercih edilen besinlerden birisi olan meyan kökü şerbeti tamamen doğal ve bitkisel bir ürün olarak karşımızı çıkıyor. Oruç tutarken büyük kolaylıklar sağlayan meyan kökü şerbetinin faydaları sizlerin de tercih sebebiniz olabilir. Sindirim sistemini düzenler: Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunan meyan kökü şerbeti güçlü bir idrar söktürücü etkiye de sahip. Balgam söktürücü ve vücudu toksinlerden arındırma da şerbetin diğer faydaları arasında yer alıyor.

Susuzluğunuzu Giderir

Susuzluğu gideriyor: İftarda ve sahurda tüketilecek birkaç bardak meyan kökü şerbeti susuzluğunuzu giderecek. Ramazan ayında en büyük sıkıntınız susuzluksa evinizden meyan kökü şerbetini eksik etmeyin.
İştah açmaya yardımcı: İştahsızlık probleminiz varsa meyan kökü şerbeti bu sorununuza çare olabilir. İştah açıcı özelliği ile dikkat çeken meyan kökü şerbetini yemeklerden önce tüketebilirsiniz.

Karaciğerinize’de Cildinize’de İyi Geliyor

Karaciğer ve akciğer hastalıklarında etkili: Karaciğer ve akciğer hastalıklarında etkili olan meyan kökü şerbeti ses kısıklığına iyi geliyor ve bronşiti önlüyor. Cilt hastalıklarına karşı doğal çözüm: Meyan kökü şerbetinin faydaları arasında sedef ve mantar gibi cilt hastalıklarını tedavi etmesi de yer alıyor. Kaşıntı gibi problemleriniz için de meyan kökü şerbeti kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Enerji Verir, Virüslere Karşı Korur

Mide yanması ve ülseri önlüyor: Meyan kökü şerbetinin faydaları arasında güçlü bir besin olması önemli bir etken. Fosfat, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve mineral açısından güçlü bir besin olan meyan kökü şerbeti mide yanması ve ülser gibi sağlık sorunlarını önlüyor. Diğer faydaları: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Beynin yaşlanmasını önler. Virüslere karşı koruyucudur. Mide spazmını önler. Ateş düşürür ve öksürüğü önler. Enerji verir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Akciğer Ve Karaciğer İltihabına İyi Geliyor

Kırlangıç Otu Nelere İyi Gelir ? Gelincikgiller familyasının bir türü olan kırlangıç otu, 30 ile 80 cm boyutlarda yetişen ve...

Kapat