Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Rahim İltihaplarını Kurutur, Taş ve Kum Döker.

20.11.2015
3.317
Rahim İltihaplarını Kurutur, Taş ve Kum Döker.

altın otu altın otunun faydaları altın otu kürü altın otu ne işe yarar altın otu zayıflatır mı altın otu taş ve kum döker mi altın otu çayı faydalı mı…

Latincesi Helichrysum arenarium: 50-60 cm ‘ye kadar uzayabilen ve sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. çok şifalı bir ottur ilaç sanayinde kullanılan tıbbi bir bitkidir. İçerisinde flavonlar, reçine, kumarin ve acı madde ile bir miktar da uçucu yağ vardır. Halk Arasın da yörelere göre Altın çiçek, Yahudi Otu, Altın Asa, Altın Başak, Ölmez Çiçek ve Güve otu isimleriyle de bilinir.

Altın Otu Safra salgısını artırır mı

FAYDALARI: Saponinler, Flavon, Glizokidler,P vitamini içerir Şerbet yapılıp içildiğinde Böbrek deki taş ve kumları eriterek düşürür,idrar yolları iltihaplarını giderir. Müzmin ishali keser, rahim iltihaplarını kurutur. sirke ile kaynatılıp on beşer gün ara ile kür yapılırsa safra ve dalak rahatsızlıklarını geçirir.

Altın Otu Mesane İltihaplarına İyi Gelir mi

İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Romatizma ve eklem ağrısı şikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basur da faydalıdır. İdrar Söktürücü: Altın başak otu ayrık otu kökü ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Altın Otu Böbrekdek i Taş ve Kumları düşürür mü

Böbrek Kumları: Altın başak otu mısır püskülü ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Mesane yolu iltihabı: Altın başak otu biberiye ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Gastrit : Altın başak otu kantaron ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Varis: Altın başak otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Egzama: Altın başak otu şahtere ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Altın Otu Prostata iyi gelir mi

Gaz söktürücü : Altın başak otu nane ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Yara : Altın başak otu öğütülüp yaralara ekilir.altın başak otu pelin otuyla ile beraber kaynatılıp pansuman yapılır. İltihap : Altın başak otu öğütülüp yaralara ekilir.altın başak otu pelin otuyla ile beraber kaynatılıp pansuman yapılır.

Altın Otu Romatizmaya iyiymi Geliyor

Altın Otu nasıl kullanılır: Çiçekli dalları toplanıp kurutulduktan sonra suyla kaynatılarak kullanılır. Altın otu çayı özellikle idrar söktürücü ve taş düşürücü olarak kullanılmaktadır.Hem mesane hem de bağırsaklara nüfuz edip şifa verir.

Altın Otu İdrar Söktürür mü

ÇAYI: 3-4 çiçek altın otu, 1 bardak kaynar suya atılarak 5 dakika demlendirilerek bir tatlı kaşağı balla tatlandırılarak günde iki defa aç karnına içilir.

Altın Otu Çayı Nelere İyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Altın Diken Erkeklik Hormonunu Artırır mı?

altın diken nedir nelere iyi gelir altın diken kusturur mu altın diken iltihaplı yaralara iyimi gelir altın diken sperm sayısını...

Kapat