Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Poligala Göğsü Yumuşatır Anne Sütünü Artırır

07.08.2015
1.316
Poligala Göğsü Yumuşatır Anne Sütünü Artırır

poligala nedir poligala nelere iyi gelir poligala anne sütünü artırır mı bronşite iyi gelen bitkiler idrar söktüren bitkiler şifalı bitkiler şifalı otlar şifalı meyveler poligala…

Poligala Göğsü Yumuşatır Anne Sütünü Artırır Polygala senega bitkisi diğer adıyla süt otu Kuzey Amerika’da, Kanada’da aydınlık olan dağ ormanlarında kendi kendine yetişmektedir. Süt otu bitkisi 30 ile 40 cm boyları arasında ve mor-mavi çiçekli bir bitkidir.Polygala Senega ve Polygala vulgaris olmak üzere iki türü bulumakta olup,Polygala senega Ülkemizde yetişen türüdür.

Poligala Nedir

Bu bitkiye Kuzey Anadolu ve Trakya’da sıkça rastlanmaktadır. Bunların dışında süt otu bitkisinin 10 farklı polygala türü Anadolu’da yetişmektedir.

Poligala Nelere İyi Gelir

Süt Otunun Kullanılışı Nasıldır? Mayıs ayında süt otu bitkisi cinsine göre mavi, mor ya da beyaz çiçekler açan bitkinin kökleri sonbahar aylarında topraktan çıkartılarak yere serilir ve kurumaya bırakılır. Kullanılacağı zaman ise kuru olan süt otu kökleri parçalanarak su ile kaynatılır.

Poligala Terletirmi

Süt otu bitkisi saponin,şahmi yağ ile golterin isimli maddeler içerir. Süt Otunun Faydaları: Balgam söktürür, Bronşite iyi gelir, Göğsü yumuşatır, Terletir İdrar söktürür. Anne sütünü çoğaltır. Kuvvet vericidir.

Poligala Bronşite İyi Gelirmi

ÖNEMLİ UYARI: Yüksek dozda alınması doğru değildir. Kusturucu etkisi vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kanserle Kavgalı Ona Düşman Baharatlar

acı biber nelere iyi gelir biberiye kansere iyi gelir mi tarçın tansiyonu düzenler mi hangi baharatlar kansere iyi gelir şifalı...

Kapat