Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Kesinlikle Kullanılması Gerek

05.05.2014
3.446
Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin Kesinlikle Kullanılması Gerek

elma sirkesi cilt lekelerini giderir mi güneş lekelerini elma sirkesi önler mi sivilcelere elma sirkesi iyi gelir mi elma sirkesi saçlara ve cilde faydalı mı…

Sirke yüzyıllardan beri mutfağımızın vazgeçilmezi salatalarımızın tadı, tuzu bunları hepimiz biliyoruz. Çoğumuzun bilmediği bir özelliği daha var o da ışıl, ışıl bir cildimizin olmasını sağlamak. Elma sirkesinin Elmaların fermantasyon sürecinden geçirilmesiyle elde edildiğini ve bu süreçte enzimlerden zengin bir içerik kazandığını hepimiz biliyoruz. Öncelikle cilde uygulanacak elma sirkesinin kimyasal ve koruyucu madde içermemesi, Organik olarak yetiştirilmiş elmalardan elde edilmiş olması gerekmektedir.

Elma Sirkesi Damar Kireçlenmesini Önler

ELMA SİRKESİ NASIL YAPILIR:Elma sirkesinin nasıl yapıldığını kısaca aktaralım; Üç kilo kadar organik tatlı elmayı alıp güzelce yıkıyoruz tahta merdane ile ezip 5.litrelik cam bir kavanoza koyup kavanozun ağzı temiz bir tülbent veya gazlı bezle kapatılır güneş görmeyen bir yerde olana kadar saklanır. Fermantasyon tamamlanılınca tüketilmeye başlanır.

Elma Sirkesi Saçları Parlatır mı

FAYDALARI: 1-Doğal alfa hidroksit asitlerinden zengin olup, Güneş lekeleri ve yaşlılığa bağlı oluşan lekelerin azalmasına yardımcı olur. Ölü derinin soyulmasına yardımcı olur. Cildin doğal PH sini dengeler.

Sağlığı En faydalı Sirke elma sirkesidir

2-Akne ve akne izlerini gidermeye yardımcı olur. gözeneklerin azalmasına yardımcı olur.Tonik olarak kullanımında 1-2 yemek kaşığı organik elma sirkesi 1 litre suya katılarak pamuk yardımı ile yüze sürülür. Akne ve lekeler içinse yarı yarıya sulandırılmış organik elma sirkesi pamuk yardımı ile yüze sürülür.Cildin yağlanmasını azaltır.Bu uygulamaları hassas ciltlere sahip olanlar 2 günde bir yapmalı ve alerjik reaksiyon oluşması durumunda hemen sonlandırılmalıdır.

Elma Sirkesi Saçlara iyimi geliyor

3-Ayaktaki nasır ve siğiller için kullanılabilir. Ayaklar 20 dakika kadar 1/3 oranında elma sirkesi içeren ılık suda bekletilir, sonra kurulanır. Elma sirkesi ile ıslatılmış gazlı bez, uygulama yapılacak kısma bandaj şeklinde sarılır ve gece boyu bekletilir. Sabah açılarak yıkanır. Uygulama devam ettikçe hasta bölge yumuşayarak kayıp olur.

Elma Sirkesi Cilde İyi Gelir

Saçlarda kepek varsa elma sirkesi ile masaj yaparak 20 dakika sonra durulanırsa hem kepek yok olur hem saçlar canlanır ve parlar.

 

 

 

 

Konu Aramaları:

elma sirkesi tonik olarak kullanılır mı,yüz kurdu,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Meyveler Ve Bu Otlar Hangi Hastalılara Şifa Veriyor ?

şifalı bitkiler ilginç bitkiler inanılmaz bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler basura iyi gelen bitkiler kolay doğum yaptıran bitkiler...

Kapat