Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Patates Cilde Ve Cinselliğe İyi Geliyor

14.01.2016
1.509
Patates Cilde Ve Cinselliğe İyi Geliyor

 patates hangi mineralleri içerir patates nelere iyi gelir patates kanı temizler mi patates hücreleri yeniler mi patates cinsel gücü artırır mı şifalı bitkiler…

Besin değeri açısından oldukça zengin olan patatesin sağlığınız için pek çok faydası bulunuyor. Diyet yapanlar için pek fazla önerilmese de, patates tam bir şifa kaynağı. Cinsel gücü artırmadan, cilt güzelliğine kadar pek çok gücü bulunan patates Yurdumuzun pek çok bölgesinde yetişir. Ülkemizde en çok patates yetiştirilen yerler; İç Anadolu Bölgesinde özellikle Nevşehir. Ege Bölgesinde İzmir, Ödemiş ayrıca Bolu, Sakarya, Trabzon, Erzurum diğer önemli patates üretim merkezlerimizdir. Patlıcangiller familyasından faydalı bir sebze olup, Yer altındaki yumruları yenen otsu bir bitkidir. Yeşil kısımlarında, renksiz filizlerinde ve yeşilimsi yumrularında Solanin denilen bir madde vardır. İçeriğinde bol miktarda nişasta, B ve C vitaminleri bulunur.

Credit: Photo by Pancrazio Campagna

FAYDALARI: Patates sindirimi kolaylaştırıyor mide gazlarını giderir. Kalp ve damar sağlığını korur, tansiyon hastalığında faydalıdır. İçerdiği manganez sayesinde cildi güzelleştiriyor. Bol lif kaynağı olması sayesinde bağırsakları çalıştırıyor, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kabızlığı önler kolon kanserine karşı koruyucudur.

Patates Suyu Karaciğere Faydalı mı

Kanı temizleyerek hücre yeniliyor. Patates, içerdiği fosfor sayesinde cinsel gücü artırıyor. B vitaminlerinden zengin olmasından dolayı sinir sistemini düzene sokar, yorgunluğa karşı etkili bir sebzedir.

Patates Kızartması Yararlı mı

Patates etkili bir virüs yok edicidir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Magnezyum, kalsiyum, demir ve çinko içeriği de yüksektir. Yapılan çalışmalara göre patatesi çiğ olarak tüketmek, pişirerek tüketmekten daha faydalı.

Patates Cinsel gücü Artırır mı

Özellikle patates suyunun karaciğer, safra kesesi, mide hastalıklarına karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Vücudu toksik maddelerden arındırarak kanı temizler, hücre yenileyici özelliği vardır. Şeker hastalarının veya insulin direnci olan kişilerin dikkatli tüketmesi gerekir.

Flower and fruit at Upper Kimo Kula, Maui - Credit: Forest & Kim Starr - Plants of Hawaii - Image licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 License, permitting sharing and adaptation with attribution.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Karalahana Hangi Hastalıklara İyi Geliyor

karalahana nelere iyi gelir karalahana kalp krizini azaltıyor mu felci önleyen bitkiler karalahana meme kanserini önler mi karalahana cilde iyi...

Kapat