Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Papatya Çayı Her Derde Deva Oluyor

26.01.2016
1.287
Papatya Çayı Her Derde Deva Oluyor

papatya çayı nasıl yapılır papatya çayı kemiklere faydalı mı papatya çayı gastrit ve ülsere iyimi geliyor papatya çayı deri ve cilt hastalıklarına iyi gelir mi…

Son 20 yıldan bu yana papatya üzerinde yapılan araştırmalar geleneksel olarak papatya çayının faydalarını bilimsel olarak destekliyor. Papatya bitkisinin bu kadar çok popülerlik kazanması ise modern tıpta üretilen pek çok ilacın içerisinde etken madde olarak kullanılmasını sağlamasıdır. Papatya çayı tüm dünyada çeşitli hastalıkların tedavisinde en çok kullanılan bitkisel çaylar arasındadır. Bu yüzden ABD merkezli “Herb Research Foundation” kurumunun yaptığı açıklamaya göre dünya genelinde her gün 1 milyon bardak papatya çayı tüketilmektedir.

Papatya çayı Sırt ve belağrılarına iyi Geliyor

FAYDALARI: Yüksek fosfor içeriği sayesinde kemiklerin güçlenmesini sağlıyor. Uyku bozuklukları tedavisinde kullanılır Deri döküntüsüne yol açan cilt hastalıklarının belirtilerini hafifletir.

Papatya çayıadet Dönemi Kasılmalarını azaltıyor mu

Yemeklerden sonra sindirime yardımcı olarak kullanılır Gastrit ve ülseratif kolit tedavisinde kullanılır. Mide kasılmalarını engeller. Kaygıyı azaltır ve genel bir rahatlama sağlar.

Papatya Çayı Cilt Hastalıklarına İyimi Gelir

Bağırsak sorunlarını giderir. Bağırsak iltihaplanması tedavisinde yardımcı olarak kullanılır. Adet dönemi kasılmalarını hafifletir. Sırt ve bel ağrılarını hafifletir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Papatya çayı Ülseratif Kolit tedavisinde kullanılır mı

ÇAYI: İyi bir papatya çayı hazırlamak için 2-3 yemek kaşığı kurutulmuş papatya çiçeğinin üzerine yarım litre kaynamış su ekleyerek 3-5 dakika demlenmesini beklemeniz yeterli. Daha sonra papatyayı süzerek çayınızı içebilirsiniz. Tatlandırmak için bal ya da bir kaç damla limon ekleyebilirsiniz. Öğünler arası tüketmeniz tavsiye edilir.

Papatya çayı göğüsü yumuşatır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Her Derde Deva Şalgam,Turnip,Navet

turnip nedir navet nedir nelerde kullanılır turnip sivilcelere iyi gelir mi navet göğsü yumuşatır mı turnip kalp krizini önler mi...

Kapat