Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ölümcül Hastalıklara Tropik Önlem

04.07.2015
1.318
Ölümcül Hastalıklara Tropik Önlem

mango nedir mangonun faydaları nelerdir mango nelere faydalıdır mango strese iyi geliyor şifalı tropik meyveler şifalı  bitkiler mango mangonun yararları…

Ölümcül Hastalıklara tropik önlem! Mango yüksek hacimli bir meyvedir. Dolayısıyla yüksek oranda su içerir. Su oranı yüksek olması sebebiyle kalorisi çok yüksek değildir. Mangoda yüksek oranda potasyum, A vitamin ve beta karoten bulunur. Mango enzimler açısından da zengindir.

Mango Kolesterole İyi Geliyor

Genelde eti marine etmek ve yumuşatmak amacıyla kullanılır. Mangonun fitokimyasal gücü ile kansere karşı önleminizi alın,Yapılan son araştırmalar, mangonun içindeki kuercetin, isokuercetin, astragalin, fisetin, gallik asitve metil gallat adlı antioksidan bileşiklerin kolon, meme, lösemi ve prostat kanserlerine karşı koruyucu etkisinin olduğunu göstermiştir.

Prostat Kanserine İyi Geliyor

Çok lifli bir meyve olması sebebiyle kolesterolü düşürür,İçeriğinde yoğun olarak bulunan lif, pektin ve C vitamini sayesinde serum kolesterolü ve özellikle LDL (kötü kolesterolü) düşürücü etkiye sahiptir. Tansiyon ve nabız atışında sorun olanlar mutlaka tüketmelidir.

Mango Kanseri Kanseri Önlüyor

İçeriğindeki yoğun potasyum sayesinde kalp atım hızını ve kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur. Cildi temizler: Cilt için dahili ve harici olarak kullanılabilir. Ciltteki tıkalı gözenekleri yok eder ve sivilcelerle mücadeleye yardımcı olur. Göz sağlığını korur: Günlük bir adet Mango A vitamini ihtiyacının %25’ini karşılar. Mango, özellikle gece körlüğünü ve göz kurumasını engellemede etkilidir. Karaciğeri temizler, detoksta etkilidir, vücudunuzu alkalize eder,İçeriğindeki tartarik, malik ve sitrik asit vücudunuzun alkalize olmasını sağlar.

Mango Nelere faydalıdır

Bu yolla vücudun temizlenmesi sağlanır. Barındırdığı C ve E vitaminleri kanser ve kalp hastalıkları ile erken yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Vücuttaki stresi azaltarak, toksinlerin atılmasını ve dolaylı hastalıkların oluşmasını engeller.Mango içeriğindeki glutamik asit sayesinde hücreleri aktifleştirir, konsantrasyonu arttırır ve hafızayı güçlendirmeye yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kenger Sakızı İle Bembeyaz Dişler

kenger nedir kengerin faydaları kenger sakızı nedir kenger sakızı dişleri beyazlatırmı diş eti hastalıklarına iyi gelen bitkiler dişi beyazlatan meyveler...

Kapat