Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Nefes Kokusuna, Mide Ülserine, Cilde İyi Gelir.

14.10.2015
1.661
Nefes Kokusuna, Mide Ülserine, Cilde İyi Gelir.

biberiye bitkisi nedir nelere faydalıdır biberiye nefes kokusunu önler mi biberiye migrene iyimi gelir mide ülserine iyi gelen bitkiler cilde iyi gelen bitkiler…

Nefes Kokusuna, Mide Ülserine, Cilde İyi Gelir. Hem sağlıklı hem de lezzetli Biberiye, vücudu ve hafızayı güçlendirip Konsantrasyonu artırıyor. Uzmanlar bu bitkinin kanseri ve mide ülserini önlemede yardımcı olduğunu da bildiriyorlar. Et ve balık yemeklerinde sık kullanılan, sos ve salatalara hoş bir tat veren Biberiye, diğer pek çok baharat gibi sadece yemeklerin lezzetini ve aromasını artırmakla kalmıyor aynı zamanda sağlığa da pek çok faydaları bulunuyor. Nane ile aynı aileden olan ve yılın her ayı bulunabilen biberiye bitkisinin çayı, yağı ve suyu saç bakımından cilt bakımına, bağışıklık sistemini güçlendirmekten sindirim sistemini çalıştırmaya kadar geniş bir alanda kullanıyor. Uzmanlar bu bitkinin sağlığa faydaları şöyle sıralanıyor.

Biberiye Çayı Mide Ülserine İyi Gelirmi

HAFIZAYA FAYDALARI: Günümüzde hafızayı güçlendirmek için yaygın olarak kullanılır. Biberiyenin hafızaya olumlu etkisi içerdiği karnozik asitten kaynaklanmaktadır.

Biberiye Çayı İdrar Söktürürmü

MİGREN: Migren ağrıları arttığında bir kaç dal taze biberiyeyi ya da bir kaç çay kaşığı kurutulmuş biberiyeyi yarısına kadar su doldurduğunuz orta boy bir tencereye atın ve kaynatın. Daha sonra başınızın üstüne büyükçe bir havlu atarak su buharını 10 dakika soluyun.

Biberiye Nefes Kokusunu Önlüyormu

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ: Antioksidan etkisi ile hastalıklara önünü açan serbest radikallere karşı vücudun direncini artırır. Genel sağlığa katkıda bulunarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Ada Çayı Saçlara İyimi Geliyor

MİDE ÜLSERİ: Yapılan çalışmalarda biberiye mide ülserine neden olan “H.pylori” bakterisine karşı güçlü bir kalkan.

Biberiye Migrene iyi Gelirmi

NEFES KOKUSU: Biberiyenin güçlü ve aromatik kokusu ağız kokusunu gidermek için kullanılabilir. Biberiye ile ağız gargarası hazırlamak için 250 ml suya 4-5 dal taze biberiye atın ve 10 dakika kadar kaynatın. Soğuduktan sonra gargara olarak kullanın.

Biberiye Saç Bakımında Kullanılırmı

İLTİHAP: Karnozik asit ve karnozol adında iki farklı iltihap önleyici bileşen içeren biberiye, vücutta görülen iltihaplı hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Biberiye Hafızayı Güçlendirirmi

İDRAR SÖKTÜRÜCÜ: Düzenli olarak içilen biberiye çayı fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur.

SOLUNUM: Migren ağrılarında olduğu gibi üst solunum yollarını etkileyen grip, bronşit ve sinüzit gibi hastalıkların tedavisinde biberiyeyi kaynatarak buharını soluyabilirsiniz.

Biberiye Migrene iyi Gelirmi

KARACİĞER: Biberiyenin karaciğer hastalıklarının tedavisinde kullanımı oldukça eskiye dayanmaktadır. Biberiye çayı aynı zamanda karaciğer fonksiyonlarını geliştirir.

Biberiye Saç Bakımında Kullanılırmı

CİLDE FAYDALARI: Biberiye yağı günümüzde pek çok kozmetik üründe kullanılmaktadır. Ancak biberiyenin cilde faydalarından yararlanmak için bu hazır ürünleri kullanmanız şart değil. Biberiye yağı ya da biberiye çayı kullanarak da aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Biberiyenin cilde faydaları, kan dolaşımını arttırarak cilt hücrelerinin yenilenmesini tetiklemesinden ve iltihabı önleyici özelliği ile sivilce oluşumunu engellemesinden ileri gelir. Haftada 1-2 kez badem ya da zeytinyağıyla incelttiğiniz (1 ölçek biberiye yağı için 4 ölçek taşıyıcı yağ kullanın) biberiye yağıyla tüm yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak 1 saat kadar bekletmeniz olumlu etkilerini görmek için yeterli olacaktır.

Biberiye Çayı Mide Ülserine İyi Gelirmi

UYARI: Biberiye genel olarak güvenli kabul edilen bitkiler arasında yer alır ve alerjiye neden olmaz. Ancak diğer bitkiler gibi biberiyenin de aşırı tüketimi bazı yan etkilere yol açabilir. Gebe ve emziren kadınlara önerilmez. Epilepsi ve yüksek tansiyonu olanlar biberiye yağını ve çayını doktora danışarak tüketmelidir.

Biberiye Nelere İyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ada Çayı Nezleye,Gribe, Farenjite Savaş Açıyor.

ada çayı ada çayı nelere faydalıdır ada çayı ağız yaralarına faydalı mı ada çayı cildi güzelleştirir mi ada çayı boğaz...

Kapat