Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Nar Faydaları

10.01.2014
2.166
Nar Faydaları

nar faydaları nelerdir safraya iyi gelen bitkiler kana iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Punica Granatum-Grenadir.dir.Asıl vatanı Akdeniz ülkeleri ise de günümüzde her ülkede yetişmektedir.Yurdumuzda Akdeniz bölgesi ve Ege bölgesinde bolca yetiştirilmekte olup,Kökünün kabukları ve Meyvesinin daneleri kullanılmaktadır.

1-Sonbahar mevsiminin en çok tüketilen meyvelerinden narın, antioksidan özelliği nedeniyle farklı ve faydalı bir meyvedir. Nar daneleri çok yüksek antioksidan etkisinin yanında protein ve C vitamini içermektedir.Ekşi nar balla birlikte yenirse idrar söktürür,mide iltihabını önler.Ağızda oluşan yaraları iyileştirir.Safrayı teskin eder.

2-Meyve tanelerinin anti-tümör etkisi bulunmakta dır,bu bakımdan kansere karşı koruyucu etkisi vardır.Nar suyunun Yeşil çay ve şarap’a göre üç kat fazla Antioksidan etkisi bulunmaktadır.Antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir,İshal ve diyet tedavisinde kullanılır.

3-Kolesterol ve kan şekeri rahatsızlıklarında olumlu etkileri vardır buna bağlı olarak kalp sağlığını korumada olumlu etkileri vardır.

4- Nar ekşisi salatalarda kullanılırsa lezzet verir iştahı açar.Rahim akıntısını ve ishali keser,kusmayı ve mide bulantısını geçirir.

narbitkikurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Biberin Faydaları

biberin faydaları nelerdir göğüse iyi gelen bitkiler iştah açan bitkiler sinirlere iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler...

Kapat